Przepompownia ścieków w Prusach
W gminie Kondratowice do kanalizacji podłączonych jest 8 miejscowości (Kondratowice, Prusy, Rakowice, Księginice Wielkie, Górka Sobocka, Gołostowice, Karczyn, Białobrzezie). Warto wspomnieć, że dokumentacja na skanalizowanie sołectw powstała w bardzo szybkim tempie.
- Co prawda popełniliśmy kilka błędów, ale nie mieliśmy za bardzo wyjścia. Było tylko jedno rozdanie na pieniądze w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, jeśli chodzi o kanalizację, i to rzędu 12 mln złotych. Na szczęście, efekt końcowy był taki, że kanalizacja została wybudowana - powiedział wójt gminy Kondratowice Wojciech Bochnak. Dodał, że są pewne problemy z instalacją, ale na szczęście nie ma póki co kłopotów z oczyszczalnią ścieków, która działa bardzo dobrze. - Uważam, że zrobiliśmy bardzo dużo i spełniliśmy wymogi Krajowego Programu Oczyszczania Ścieków. 8 miejscowości stanowi około 2/3 mieszkańców - kontynuował wójt.
A co z pozostałymi mieszkańcami gminy? Okazuje się, że jest szykowane dla nich inne rozwiązanie. - Już w 2018 roku chcemy wprowadzić program, który będzie polegał na dofinansowaniu przydomowych oczyszczalni ścieków na obszarze nieskanalizowanym. Mieszkańcy powoli się do nas zgłaszają. O zasadach dotowania poinformujemy już wkrótce. Pierwsze pieniądze na ten cel znajdą się w przyszłorocznym budżecie gminy. Jest to bardzo nowatorski program - zaznaczył Bochnak.

Komentarze   

ZYTA PRUSY Permalink4 0 ZYTA PRUSY
RE: Ponad połowa skanalizowana. A co z resztą?
A NIECH ŚMIERDZI A KOMU ŚMIERDZI UBEKOWI CZY MILICJANTOWI
2017-10-04 01:02 Cytować Zgłoś administratorowi
Zepp Permalink3 +6 Zepp
Kanalizacja
Ta kanalizacja to totalny NIEWYPAŁ!!!!!jak zresztom wszystko w tej Gminie"wycinanie dzrzew ŚMIRDZI na całą wioske.Przepompownie domowe zatykaja się często się psują. PORASZKA!!!!,a my za to musimy płacić.
2017-09-18 19:43 Cytować Zgłoś administratorowi
3RT Permalink2 +7 3RT
RE: Ponad połowa skanalizowana. A co z resztą?
To prawda że tam blisko czuć że śmierdzi
2017-09-18 17:57 Cytować Zgłoś administratorowi
szambonurek Permalink1 +8 szambonurek
RE: Ponad połowa skanalizowana. A co z resztą?
Jeden wielki smród koło tej przepompowni,szkoły(na zdjęciu) gdzie jest sanepid,awaria goni awarie,pompy co chwila do wymiany,ścieki co chwila podwyzki.Ktos wziął za to kase a mieszkańcy mają muszą się męczyć.Oni popełnili błedy bo nie było czasu,,,,,,,,teraz mieszkańcy czują na własnej skórze brak podstawowej wiedzy u włodarzy.
2017-09-18 11:59 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.