Już po raz piąty, jubileuszowy, świętowali kondratowiccy seniorzy. Spotkali się w Gminnym Ośrodku Kultury w Kondratowicach. Przybyli członkowie z Klubu „InteGracja” z Prus i Stowarzyszenia „Złota Jesień” z Kondratowic, by obchodzić ten dzień wspólnie z młodzieżą gimnazjalną ze szkoły w Prusach.
Jak zawsze robili to w bardzo efektowny sposób z naciskiem na zdrowy styl życia. Jeżeli chodzi o młodzież, podjęte działania były elementem programu „Trzymaj formę” realizowanego przez szkołę wspólnie ze strzelińskim SANEPID-em. Tematem przewodnim tegorocznych działań była dynia, dlatego też uczniowie, pod kierunkiem przybyłych na spotkanie seniorów, przygotowywali wegetariańskie szaszłyki z dynią, wykonywali ozdoby z tego bardzo efektownego warzywa i dekorowali stoły. Oprócz tego zrobili surówkę z marchwi i jabłek oraz korale z kolorowego makaronu.
Pani Danuta Frączyk oraz Martyna i Małgosia przygotowują surówkę z marchwi i jabłek
Agnieszka Bilska, psycholog w szkole w Prusach, wygłosiła prelekcję na temat aktywności fizycznej seniorów. Zebrani wysłuchali jej z zaciekawieniem, po czym pojawiły się pytania. Z kolei Brygida Makocka, reprezentująca SANEPID, mówiła o właściwościach zdrowotnych dyni.
Punktem kulminacyjnym spotkania była wspólna degustacja przygotowanych potraw, dyskusja, a także tańce.
Cały artykuł dostępny jest tutaj

Komentarze   

Senior Permalink1 +8 Senior
RE: Seniorzy i młodzież, a obok dynie
I czym się tak chwalicie , w GOK- u w Kondratowicach to już tradycja, że zaprasza się co roku na każdą imprezę tylko tych samych , a papier żeby się pochwalić to wszystko przyjmie ot i cała prawda
Niedługo wybory to znowu nas zauważą A raczej nasze głosy
2017-11-28 12:39 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.