W gminie Kondratowice już do pięciu lat działa Samorządowy Informator SMS. - Ciągle obserwujemy ile osób się do niego zapisuje, a ile się wypisuje. Od wielu miesięcy nie ma żadnego ruchu, czyli część ludzi nie wie, że system funkcjonuje - powiedział wójt gminy Kondratowice Wojciech Bochnak.
Dodał także, że pracownik gminy, który zajmuje się obronnością i zarządzaniem kryzysowym, stwierdził, że trzeba ponowić informację o działaniu tego systemu. - Są przecież różnego rodzaju zdarzenia, na przykład wichury. Należy przypomnieć ludziom, że warto się zarejestrować. Drogą SMS-ową podajemy wiadomości o awariach wody i prądu. Cała usługa jest bezpłatna dla mieszkańców. Płacą tylko za pierwszego SMS-a, a później już dostają darmowe informacje - kontynuował Bochnak.
Aby skorzystać z tej usługi wystarczy wysłać SMS na numer 661 000 112 o treści Tak.dst02.

Komentarze   

RR Permalink1 0 RR
RE: Dlaczego warto się zarejestrować?
potem z takej bazy dochodzi do wycieku informacji teleadresowych i mamy różne dziwne telefony od telemarketerów itp z tekstami typu: " czy Pan jest mieszkańcem pow strzelińskiego?"
2017-12-02 10:12 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.