Dziś obchodzimy Święto Konstytucji 3 Maja, ale jeszcze we wtorek, 30 kwietnia, w Gminnym Ośrodku Kultury w Kondratowicach odbył się uroczysty apel z tej okazji. Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Armii Krajowej w Prusach Jacek Matusiewicz powitał wszystkich gości.
Znaleźli się wśród nich m. in.: wójt Kondratowic Tomasz Gracz, przewodniczący gminnej rady Henryk Muszyński, proboszcz parafii w Prusach ks. Krzysztof Romaniuk, podporucznik Stanisław Włodarczyk, podporucznik marynarki wojennej Jan Ozarczuk i major Józef Oleksiewicz.Sala w GOK-u zapełniła się po brzegi
Relacja z wydarzenia w najbliższym wydani Słowa.

Komentarze   

obywatel Permalink6 0 obywatel
RE: Święto Konstytucji 3 Maja
Cytuję tadeusz Sz:
prawdziwy Polak i patriota ma szacunek dla obecnej władzy od której możemy tylko uczyc sie co to Bog Honor Ojczyzna

fakt, takiego Burmistrza można nam pozazdrościć
2019-05-05 18:43 Cytować Zgłoś administratorowi
tadeusz Sz Permalink5 -1 tadeusz Sz
konstytucja
prawdziwy Polak i patriota ma szacunek dla obecnej władzy od której możemy tylko uczyc sie co to Bog Honor Ojczyzna
2019-05-05 18:33 Cytować Zgłoś administratorowi
Gość Permalink4 +1 Gość
Większość tego nie rozumie!
LESZEK najgorsze jest to, że większość młodych nie zrozumiało, że tak naprawdę głosami PO przepchali ACTA2, przepchali cenzurę, przepchali to, że teraz w majestacie prawa będą mogli ukryć swoje niecne czyny ...bo pisanie o nich w necie będzie faktycznie zakazane, żadna platforma internetowa typu Google czy Facebook nie zamieści treści niewygodnych dla możnych tego świata! To kwestia czasu jak wykasują z sieci wszystko co tyko będą chcieli, a dyrektywa o prawach autorskich ( ACTA2) to tylko przykrywka - dlatego ci, którzy głosowali " za " są mega obłudni! I jeszcze jedno - w związku z tym głosowaniem za ACTA2 trwają prace nad zmianą przepisów karnych!
2019-05-04 07:30 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker Permalink3 +1 spajker
RE: Święto Konstytucji 3 Maja
konstytucja 3 maja jest traktowana obecnie jako tryumf demokracji. knstytucja ta zabrała prawo głosu gołocie czyli licznej grupie szlachty nieposiadającej. no ale jest podobno ejakulacją demokracji.
polski dyktator piłsudski mawiał konstytuta-prostytuta.
gdyby nie ta konstytucja to polska być może by przetrwała .
2019-05-03 19:03 Cytować Zgłoś administratorowi
Leszek Permalink2 0 Leszek
RE: Święto Konstytucji 3 Maja
Cytuję Donald:
" Nie może być tak, że władza raz do roku obchodzi święto konstytucji, a na co dzień konstytucję obchodzi."
Donald


A ja znam inny cytat premiera lewicowego Belki.
,,Dzisiaj w polityce trzeba po prostu kłamać. Trzeba jedno kłamstwo szybko przykryć drugim kłamstwem, tak, żeby o pierwszym ludzie zapomnieli.’’

Notabene, ACTA 2 przeszło w Parlamencie Europejskim głosami polityków Platformy Obywatelskiej, którzy gdyby zagłosowali przeciwko to wówczas ACTA 2 wylądowałoby w śmietniku. Kilka dni przed samym głosowaniem politycy PO wszem i wobec ogłosili, że będą przeciwko ACTA 2. Gdy doszło do głosowania okazało się, że byli za ACTA 2.
2019-05-03 16:55 Cytować Zgłoś administratorowi
Donald Permalink1 +4 Donald
RE: Święto Konstytucji 3 Maja
" Nie może być tak, że władza raz do roku obchodzi święto konstytucji, a na co dzień konstytucję obchodzi."
Donald
2019-05-03 15:58 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.