Dla kilkunastu mieszkańców Kondratowic jest to prawdziwy azyl. Tutaj odpoczywają, tutaj w zgodzie z naturą uprawiają kwiaty, warzywa i owoce. Obawiają się jednak, że mogą wszystko stracić.
Patrząc na sprawę z zewnątrz, wydawać by się mogło, że wszystko jest jasne. Skoro teren został przeznaczony pod inwestycje produkcyjno-przemysłowe, to działkowcy muszą opuścić dzierżawiony teren. Zwłaszcza, że na horyzoncie pojawił się inwestor, a właściwie może pojawić się inwestor. Działkowcy obawiają się, że przegrają z zakładem potencjalnie szkodliwym dla środowiska lub po prostu ze składowiskiem odpadów.Działki są dla mieszkańców prawdziwym azylem i miejscem wypoczynku
Zacznijmy jednak od początku. - W 1980 r. działająca w Kondratowicach filia wrocławskiego ZREMB-u porozumiała się z PGR-em i utworzono kilkanaście ogródków działkowych – powiedział pan Franek, świadek tamtych wydarzeń. - Pamiętam, że jako przyszli działkowcy usłyszeliśmy, że jest to teren zalewowy i być może kiedyś będziemy musieli opuścić nasze działki. Mówiono o możliwej budowie na tym terenie zbiornika retencyjnego lub innych inwestycji wodno-melioracyjnych. Byliśmy tego świadomi. Kilka tygodni temu okazało się, że na naszych działkach może powstać zakład przemysłowy z branży chemicznej. Obie informacje były dla nas dużym zaskoczeniem. Jaki teren przemysłowy? Mało mamy w Kondratowicach zakładów przetwarzających plastiki, żeby budować kolejny? - nie krył zdziwienia nasz rozmówca.
Cały artykuł dostępny jest tutaj

Komentarze   

Zepp Permalink5 0 Zepp
Nieufni i pełni obaw o swoje działki...
Gmina Kondratowice to by najlepiej wszystko sprzedała działki itd jak te PO.I wiecznie narzekają na brak pieniędzy.
2019-10-05 12:03 Cytować Zgłoś administratorowi
Gość Permalink4 +4 Gość
Swoi ...za burtę?
Decyzja władz gminy w kwestii ogródków działkowych jest zadziwiająca! Ogródki, które użytkowali przez prawie 40 lat mieszkańcy Kondratowic, te wypielęgnowane działeczki, z których użytkownicy zbierali ziemniaki, warzywa i owoce teraz będą zabrane i będzie na nich produkcja chemiczna! Przykre to zwłaszcza, że nikt nie konsultował z mieszkańcami takiej decyzji, no i szkoda, że w kampanii wyborczej kandydaci do mandatu wyborczego nie wspomnieli ani słowa, że dopuszczają taką możliwość!
2019-09-06 21:25 Cytować Zgłoś administratorowi
Srajker Permalink3 -8 Srajker
Spajker i Syn
Cytuję spajker:
Bez obaw. Nie lękajcie się. W strzelinie ogrody działkowe kupił za 2 złote ten co zawsze. Odsprzeda je miastu za jedyne 20 milionów na cmentarz albo zbuduje familoki w cenie centrum Wrocławia.
U was też tak będzie. Wójt i ORMO czuwa.

Spajker kiepie, a co na to CBA?
2019-09-05 22:21 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker Permalink2 +13 spajker
RE: Nieufni i pełni obaw o swoje działki...
Bez obaw. Nie lękajcie się. W strzelinie ogrody działkowe kupił za 2 złote ten co zawsze. Odsprzeda je miastu za jedyne 20 milionów na cmentarz albo zbuduje familoki w cenie centrum Wrocławia.
U was też tak będzie. Wójt i ORMO czuwa.
2019-09-05 15:38 Cytować Zgłoś administratorowi
MARIAN Z ZREMBU Permalink1 +4 MARIAN Z ZREMBU
RE: Nieufni i pełni obaw o swoje działki...
PRZETRZEPAĆ FIRMY W KONDRATOWICACH CO PRODUKUJĄ Z PLASTIKU BO TAM DOPIERO LUDZIE WDYCHAJĄ SZKODLIWE OPARY
2019-09-05 14:59 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.