Każda gmina posiada lokale mieszkalne, co zmusza do prowadzenia własnej polityki mieszkaniowej. Jak wygląda sprawa w Kondratowicach? Jakiej bonifikaty mogą spodziewać się najemcy gminnych mieszkań? Na te oraz inne pytania odpowiada wójt Tomasz Gracz.

Ile mieszkań znajduje się obecnie w zasobie komunalnym gminy?
- Na dzisiaj w zasobie mieszkaniowym gminy Kondratowice znajduje się 61 lokali mieszkalnych. Są to głownie pojedyncze lokale mieszkalne stanowiące część większej nieruchomości.

Czy ich najemcy płacą regularnie czynsz? Jeśli nie, to jakie są to zaległości? Co robi gmina, aby poprawić ściągalność opłat z tytułu czynszu?
- Ogólna kwota zaległości z tytułu czynszów wynosi blisko 60 000 zł. Zdecydowana większość najemców opłaca systematycznie i na bieżąco czynsz. Tam gdzie występuje problem z zapłatą, a jest wola spłaty, podpisuję stosowne porozumienia z najemcami rozkładającymi zaległości na raty. W stosunku do pozostałych osób, które nie płacą zgodnie z przepisami, sprawy kierowane są do komornika i toczą się postępowania. Część z tych należności wraca do gminy, a część jest umarzana ze względu ze niemożność wyegzekwowania należności.
Więcej o tym w 16 (1005) wydaniu "Słowa Regionu".

Komentarze   

Sprawiedliwy Permalink2 +6 Sprawiedliwy
RE: Na ile mieszkańcy zalegają z czynszem?
Ludzie zalegają z czynszem od kilku lat A nie od 3 miesięcy. I za tych wszystkich nie płacących płacą pozostali mieszkańcy gminy. A gmina nie ma jak wyegzekwować zaległości bo najemcy oficjalnie są bezrobotni. A że pracują to inna sprawa żyć z czegoś trzeba. Tylko dlaczego na krzywdzie innych mieszkańców.
2020-05-14 16:42 Cytować Zgłoś administratorowi
PSOTKA KARCZYN Permalink1 -5 PSOTKA KARCZYN
RE: Na ile mieszkańcy zalegają z czynszem?
A ZA CO PŁACIĆ JAK NIE MOŻNA WYCHODZIĆ Z DOMU BO ZAKAZ
2020-05-08 22:58 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.