Gminą staram się zarządzać w sposób demokratyczny, gdzie mieszkańcy mają duży udział w podejmowaniu decyzji – mówi wójt Kondratowic Tomasz Gracz
Najbliższe tygodnie będą trudne dla wójta Kondratowic Tomasza Gracza. Większość rady gminy na ostatniej sesji podjęła decyzję, że przeprowadzone zostanie referendum o jego odwołanie. Czy go to zaskoczyło? Jak ustosunkuje się do zarzutów pod jego adresem?

Czym spowodowana była Pana absencja na sesji?
- Zanim przejdę do odpowiedzi na pytania, na początku chciałbym podziękować mieszkańcom gminy, którzy osobiście, telefonicznie przekazują mi słowa wsparcia.
Zwoływanie sesji w okresie szalejącej pandemii, moim zdaniem, jest działaniem nieodpowiedzialnym i skandalicznym. Premier nakazuje niegrupowanie się powyżej 5 osób, a rada gminy ma się zebrać i obradować w pomieszczeniu zamkniętym w ilości min. 20 osób. Czy to jest rozsądne? Jaki sygnał poszedł do społeczeństwa? Ano taki, że my, władza, możemy nie przestrzegać zaleceń premiera, a ty ciemny ludzie jak nie będziesz słuchał premiera, to zostaniesz ukarany. Tak, niestety, rodzi się anarchia. Wiem, że część radnych chciała, aby sesja odbyła się w sposób zdalny, ale ten pomysł przez przewodniczącego Muszyńskiego został odrzucony .Biorąc powyższe pod uwagę, postanowiłem nie brać udziału w sesji.

Czy zaskoczyło Pana podjęcie uchwały o referendum w sprawie odwołania wójta?
- To, że radni z klubu „Nasza Gmina Nasz Dom” będą chcieli mnie odwołać, wiedziałem już rok temu. Jeden z radnych podczas imprezy organizowanej z okazji Dnia Samorządowca stwierdził, iż w przyszłym roku na tej imprezie Gracza już nie będzie. Tak więc nie jest to dla mnie żadnym zaskoczeniem. Dziwię się tylko, iż radni z klubu NGND chcą to uczynić w sytuacji, kiedy pandemia zatacza coraz szersze kręgi, kiedy dzienny przyrost zachorowań przekracza 20 tys. osób, kiedy tworzone są szpitale polowe, kiedy służba zdrowia staje się coraz mniej wydolna. Kiedy w każdej chwili może dojść do sytuacji, jaka wydarzyła się wiosną we Włoszech. W tak trudnej i dramatycznej sytuacji najważniejszym celem dla radnych z klubu NGND jest odwołanie Gracza z funkcji wójta. Nieważne jest, iż w czasie referendum może dojść do zakażeń wielu osób. Ważne jest dla radnych z klubu NGND, aby pozbyć się wójta. Nie boję się referendum i wielokrotnie o tym mówiłem. Nie jestem przyspawany do krzesła wójta. Jeżeli mieszkańcy wypowiedzą się negatywnie na mój temat, przyjmę to z szacunkiem i pokorą...

Wywiad ukazał się w 43 (1032) wydaniu "Słowa Regionu". Cały wywiad przeczytasz tu lub tutaj


UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
To ja
RE: Chcą odwołać Gracza. „Nie jestem przyspawany do krzesła”
Ten spawacz który przyspawał mnie do fotela to najlpesze co mi sie w życiu przytrafiło. Wy ciemniaki możecie o tym tylko pomarzyć bo macie za bardzo zamknięte oczy. Jakbyście studiowali jak ja to byście umieli rozpoznać dobrego spawacza ale bez wykształcenia to możecie tylko zobaczyć ciężarną maciorkę w oborze
0
Gravatar
Ave
RE: Chcą odwołać Gracza. „Nie jestem przyspawany do krzesła”
Zawiejeizamiecie powiedziała :
Łoo matko , widzę że w tej gminie nie zmieniło się nic od 1991r. Ave cezar.
A co ma się zmienić? Syf, kiła i mogiła. Idący na śmierć pozdrawiają!

0
Gravatar
Zawiejeizamiecie
Itd...
Łoo matko , widzę że w tej gminie nie zmieniło się nic od 1991r. Ave cezar.
0
Gravatar
Czadoman
Sadowice
Wójcie zima w pełni a sadowice zajebane śniegiem gmina kondratowice to średniowiecze
0
Gravatar
spajker.
RE: Chcą odwołać Gracza. „Nie jestem przyspawany do krzesła”
Randy powiedziała :
Przyspawane krzesło jest do pana wójta. Przyspawało się i nie ma na to rady.
jak takie przyspawane krzesło oderwiesz od pośladków to siedzący zostanie gołodupcem.

0
Gravatar
Randy
super glu
Przyspawane krzesło jest do pana wójta. Przyspawało się i nie ma na to rady.
0
Gravatar
Janusz
samorzadowiec
Bez obaw, idzie referendum, wielkimi krokami. Trzeba już zbierać swoje grabki do grabienia do siebie.
0
Gravatar
Misiek 123
przyspawany
Osoba, która oświadcza publicznie, że nie jest przyspawana nie składa skargi do WSA na uchwały które dotycząc referendum tylko śmiało poddają się pod ocenę sprawowanej władzy. Zarówno ten cytat jak i wszelkie oświadczenia Pana Wójta przeczą temu twierdzeniu
0
Gravatar
Rakowicki
RE: Chcą odwołać Gracza. „Nie jestem przyspawany do krzesła”
DO MODERATORÓW powiedziała :
Czy ktoś z moderatorów czuwa nad treścią udostępnianych tutaj komentarzy? Bo z tego co widzę, chyba nie do końca.Jeśli nie są w stanie Państwo "zapanować" nad udostępnianymi treściami pod postem, proponuję zablokować możliwość dodawania komentarzy.
Heniek daj spokój. I tak wszyscy wiedzą jak to było. Nic nie zmieni blokowanie komentarzy. Fajnie jest jak ktoś jedzie po waszych anonimowo. Przyzwyczajaj się!!!!!!!!!!!! !!!!

0
Gravatar
Powiatowy
RE: Chcą odwołać Gracza. „Nie jestem przyspawany do krzesła”
... powiedziała :
DO MODERATORÓW powiedziała :
Czy ktoś z moderatorów czuwa nad treścią udostępnianych tutaj komentarzy? Bo z tego co widzę, chyba nie do końca.Jeśli nie są w stanie Państwo "zapanować" nad udostępnianymi treściami pod postem, proponuję zablokować możliwość dodawania komentarzy.
Najlepiej żeby wypowiadaly się tylko pieski wójta...
Jacy wy mało inteligentni jesteście. Przecież to pisał ktoś z waszych bo wypłynął temat radnej który sami bezmyślnie nadaliście. I teraz trzeba po jakimś idiocie posprzątać i zamieść temat pod dywan. Najgłębiej jak się da.....Ale ci co powinni wiedzieć już wiedzą.

0

Przeczytaj także