Warsztaty kreatywne dla dzieci w GOK w Kondratowicach cieszą się dużą popularnością. Foto: GOK Kondratowice
Początek roku to dobry czas nie tylko na podsumowania, ale także na planowanie kolejnych miesięcy. Co słychać w Gminnym Ośrodku Kultury w Kondratowicach? Jakie imprezy i wydarzenia cieszą się największym zainteresowaniem oraz co jeszcze zaplanowano dla mieszkańców?
– Ostatnie miesiące był to czas bardzo intensywnej pracy, której efekty z tygodnia na tydzień zaskakują mnie coraz bardziej – podkreśla Paweł Rogaliński, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kondratowicach, który tę funkcję pełni od pięciu miesięcy. – Pamiętam, jak na zakończenie naszej ostatniej rozmowy powiedziałem, że moim głównym celem będzie utworzenie z Gminnego Ośrodka Kultury nowoczesnej i atrakcyjnej placówki, która przejmie rolę centrum życia kulturalno-edukacyjnego oraz społecznego w gminie. Może nie zabrzmi to zbyt skromnie, ale wydaje mi się, że jesteśmy na chwilę obecną na takim etapie, że spokojnie mogę stwierdzić, że w dużej mierze cel ten został osiągnięty. To, co dzieje się w Ośrodku Kultury, pokazuje, że kierunek, jaki obrałem, jest trafiony i z tego cieszę się najbardziej – dodaje nasz rozmówca.Dwa razy w tygodniu w Gminnym Ośrodku Kultury w Kondratowicach odbywają się zajęcia Zumba Fitness. Foto: GOK Kondratowice
Od października 2022 roku do końca stycznia 2023 w GOK-u w Kondratowicach w ramach kreatywnych zajęć edukacyjnych odbyło się 10 bloków warsztatowych, w czasie których uczestnicy mieli okazję połączyć kreatywne myślenie, naukę i zabawę. – Jeżeli chodzi o tematykę warsztatów, to staramy się przygotowywać naszą ofertę tak, aby była ciekawa i atrakcyjna dla odbiorcy – zaznacza dyrektor Rogaliński. – Z zajęć na zajęcia bijemy kolejne rekordy frekwencji. W szczytowych momentach, którymi niewątpliwie był okres świąteczny czy ostatnia „Zabawa Karnawałowa” w ramach „Ferii z kulturą”, przekraczamy granicę 100 uczestników w ciągu jednego bloku tematycznego. Uśmiechy dzieci, ich zadowolenie i chęć uczestnictwa w zajęciach i wydarzeniach, jakie organizujemy, sprawiają, że z kolejnymi miesiącami poprzeczkę stawiamy sobie jeszcze wyżej – dodaje.
Paweł Rogaliński, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury  w Kondratowicach, opowiedział o planach  na nadchodzące miesiące
Dożynki przygotowują od listopada
Od ubiegłego roku we wtorki i piątki w Gminnym Ośrodku Kultury odbywają się także zajęcia Zumba Fitness. – Uczestnicy zajęć wraz z prowadzącą i organizatorami włączyli się czynnie w zbiórkę środków w ramach 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który w tym roku po raz pierwszy został zorganizowany w Kondratowicach wspólnie ze Szkołą Podstawową im. Bohaterów Armii Krajowej w Prusach – mówi Rogaliński. W październiku odbył się z kolei Gminny Dzień Seniora. Informacje o planowanych wydarzeniach można znaleźć na profilu GOK-u Kondratowice na Facebooku. – Realizujemy obecnie zajęcia w ramach „Ferii z kulturą” – przypomina dyrektor. – W czasie dwóch tygodni ferii zimowych zaplanowaliśmy warsztaty kreatywne, dyskotekę dla młodzieży, zabawę karnawałową dla najmłodszych, wyjazd do parku rozrywki oraz wyjazd do kina do Wrocławia. Zwieńczeniem programu przygotowanego w czasie ferii będzie „Noc z kulturą” – nocowanie w Gminnym Ośrodku Kultury wraz z imprezami towarzyszącymi – wylicza nasz rozmówca.
Na ten temat pisaliśmy w 8 (1146) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Rumcajs
RE: Nocowanie w GOK-u i (już) wakacyjny rozkład jazdy
Komar powiedziała :
No git facet. Mucha nie siada. A ten to czyj krewny? Z Bochnaków czy z Graczów? A może po linii partyjnej? Dzieci patrząc na niego mówią że się boją bo pan ma wygląd diabła. Tłumaczę że to nie diabeł tylko kryzys wieku średniego ale dzieci nie wiedzą co to. Od listopada dożynki planuje. W końcu wierchuszkę partyjną trzeba zaprosić. Gdzie by poszedł taki Gulczas gdyby nie dożynki w Kondratowicach? Może pokazać byłej żonie że osiągnął sukces. Wraz z Bochanakiem który jest wielkim celebrytom. Dożynki muszą być na wypasie. Zdjęcia z dożynek ludzie oglądają cały rok i zazdroszczą celebrytom. Ja to jestem wiejski jełop więc mało wiem o życiu. Mnie tylko cena chleba interesi. Taki jestem deblil
Bardzo nie podoba mi się obrażanie kogoś w stylu ruską lalka czy diabeł. Mi osobiście bardzo podoba się inwencja nowego zarządcy goku. Dużo się tam.dzieje i widać dzieci są zadowolone. Chłop się stara jak może by udowodnić że na ta posadę zasługuje. Naprawdę daje z siebie wszystko. Ale za dużo przy tym.prob tuszowania wszystkich problemów w gminie. Bo imprezy w gok nic wspólnego nie mają z problemami w całej gminie. I eventami w goku ani długów ani problemów załatwić się nie da. Oprócz igrzysk mieszkańcy muszą widzieć jeszcze przysłowiowy chleb. A tego brak.

0
Gravatar
Ja
RE: Nocowanie w GOK-u i (już) wakacyjny rozkład jazdy
Komar powiedziała :
No git facet. Mucha nie siada. A ten to czyj krewny? Z Bochnaków czy z Graczów? A może po linii partyjnej? Dzieci patrząc na niego mówią że się boją bo pan ma wygląd diabła. Tłumaczę że to nie diabeł tylko kryzys wieku średniego ale dzieci nie wiedzą co to. Od listopada dożynki planuje. W końcu wierchuszkę partyjną trzeba zaprosić. Gdzie by poszedł taki Gulczas gdyby nie dożynki w Kondratowicach? Może pokazać byłej żonie że osiągnął sukces. Wraz z Bochanakiem który jest wielkim celebrytom. Dożynki muszą być na wypasie. Zdjęcia z dożynek ludzie oglądają cały rok i zazdroszczą celebrytom. Ja to jestem wiejski jełop więc mało wiem o życiu. Mnie tylko cena chleba interesi. Taki jestem deblil
Rzeczywiście, jesteś.

0
Gravatar
Komar
smrodu nie powącha
No git facet. Mucha nie siada. A ten to czyj krewny? Z Bochnaków czy z Graczów? A może po linii partyjnej? Dzieci patrząc na niego mówią że się boją bo pan ma wygląd diabła. Tłumaczę że to nie diabeł tylko kryzys wieku średniego ale dzieci nie wiedzą co to. Od listopada dożynki planuje. W końcu wierchuszkę partyjną trzeba zaprosić. Gdzie by poszedł taki Gulczas gdyby nie dożynki w Kondratowicach? Może pokazać byłej żonie że osiągnął sukces. Wraz z Bochanakiem który jest wielkim celebrytom. Dożynki muszą być na wypasie. Zdjęcia z dożynek ludzie oglądają cały rok i zazdroszczą celebrytom. Ja to jestem wiejski jełop więc mało wiem o życiu. Mnie tylko cena chleba interesi. Taki jestem deblil
0
Gravatar
Mieszkaniec
RE: Nocowanie w GOK-u i (już) wakacyjny rozkład jazdy
Tak wieszali na nim psy.. Ale co tu nie mówić GOK w końcu tętni życie a nie jak wcześniej. Mam tylko nadzieję że tego zapału nie zabraknie przez następne lata i nie wkradnie się rutyna. A 2 sprawa.. każda świetlica wiejska przy odrobinie chęci może np raz w tygodniu robić jakieś fajne zajęcia z dzieciakami. Chodzi tylko o czyjś czas.
0
Gravatar
spajker.
RE: Nocowanie w GOK-u i (już) wakacyjny rozkład jazdy
jak to się ma do aktywności strzelińskiego sok???
0

Przeczytaj także