W środę, 25 października, odbyła się LXX Sesja Rady Gminy w Kondratowicach. Radni zadecydowali o zmianach w budżecie gminy na rok 2023, w wieloletniej prognozie finansowej na lata 2023-2030, ale również wyrazili zgodę na porozumienie między gminami. Zanim rozpoczęły się obrady, uczestnicy uczcili minutą ciszy śp. Piotra Rozenka.

Następnie radni przeszli do podjęcia pierwszej uchwały. Dotyczyła zgody na zawarcie porozumienia między gminą Kondratowice a gminą Strzelin w sprawie powierzenia zadania publicznego. Zakres zadania dotyczył dowozu dziecka niepełnosprawnego z gminy Kondratowice do Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 12 im. Marii Grzegorzewskiej we Wrocławiu.
Kolejnym punktem sesji było wprowadzenie zmian w budżecie gminy Kondratowice na rok 2023. Pierwsze dotyczyły funduszy sołeckich. Sołectwo w Janowiczkach zdecydowało, że kwota 6000 złotych, która pierwotnie przeznaczona była na zakup barierek ochronnych, przejdzie na zadanie budowy siłowni zewnętrznej. Karczyn zrezygnował z zakupu sadzonek i krzewów ogrodowych na rzecz dołożenia kwoty do zakupu materiałów potrzebnych do...
Cały artykuł na ten temat zamieściliśmy w 43 (1181) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Komentarze   

Segregacja Permalink1 +4 Segregacja
RE: Będą kontrolować właścicieli nieruchomości...
Proszę jeszcze sprawdzić ile ludzi mieszka w gminie a ile płaci za śmieci. Mamy dość płacenia za innych
2023-11-17 15:12 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.