Pasowanie pierwszoklasistów w szkole w Żelowicach (fot. Dawid Butyński)Nauczyciele i pracownicy oświaty 14 października obchodzą dzień, w którym wszyscy pragną im podziękować za całoroczny trud w wychowywaniu i nauczaniu dzieci i młodzieży. W szkołach w Księginicach Wielkich, Prusach oraz Żelowicach dzień ten, jak co roku, był obchodzony uroczyście.
Szkoła Podstawowa w Księginicach Wielkich Dzień Edukacji Narodowej obchodziła 13 października. W uroczystościach wzięli udział wójt Kondratowic Wojciech Bochnak, ks. Krzystof Romaniuk, kapitan Józef Oleksiewicz, przewodnicząca Rady Rodziców Monika Begier oraz nauczyciele, pracownicy, rodzice i uczniowie. Po przemówieniach zaproszonych gości oraz dyrektora Jacka Matusiewicza dzieci uraczyły widownię swoim występem artystycznym. Przedstawienie zaprezentowane przez uczniów było podziękowaniem dla nauczycieli i wszystkich pracowników, a momentami stawało się bardzo humorystyczne, co podobało się widowni.
W ten sam dzień obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się w Prusach. Tam również zjawili się różni goście, między innymi emerytowani nauczyciele i pracownicy. Podobnie jak w Księginicach po części oficjalnej odbył się występ uczniów. Na koniec nagrodzili oni swoich nauczycieli „Oscarami” w różnych dziedzinach, jak np. „najlepszy żartowniś” czy „największe odkrycie roku”. Po zakończeniu części oficjalnej nauczyciele oraz pracownicy udali się na poczęstunek, gdzie wspominali różne ciekawe, szkolne historie.
O Dniu Edukacji Narodowej nie zapomnieli także w Szkole Podstawowej w Żelowicach, gdzie obchody połączyli z pasowaniem na pierwszoklasistów. Po przemówieniach dyrektor Szkoły Violetty Żygadło oraz zaproszonych gości dzieci z klas IV-VI przedstawiły krótki skecz o nauczycielach swojej szkoły, który momentami wywoływał salwy śmiechu wśród zebranych. Po występie pierwszoklasiści mieli swoje pasowanie na uczniów szkoły. Na zakończenie nauczyciele udali się na poczęstunek.

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.