Trzecia edycja Dnia Seniora – święta wszystkich osób trochę starszych niż osiemnastolatkowie - cieszyła się ogromnym powodzeniem. W sali GOK w Kondratowicach zebrało się około 50 osób, które wspólnie bawiły się i edukowały z zakresu zdrowego odżywiania.
Organizatorami III Dnia Seniora gminy Kondratowice (obchodzonego w tym roku w czwartek, 22 października) były Ewa Majewska, wicedyrektor ZSP W Prusach, Beata Sikora, pedagog ZSP w Prusach oraz Brygida Makocka reprezentantka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Strzelinie. Dużym wkładem w organizację wykazała się także Karolina Orzechowska z ZSP w Prusach.
- Seniorzy wykazują z roku na rok coraz większe zainteresowanie tą wyjątkową imprezą – zgodnie podkreślały organizatorki. - Celem spotkania, oprócz dobrej zabawy i wspólnie miło spędzonego czasu, jest w tym roku promowanie zdrowego żywienia oraz zbilansowanej diety.
Gości witała z głośników odpowiednio dobrana muzyka (m.in. piosenka „Tylko we Lwowie”), a także stoły zastawione zdrową żywnością – głównie owocami i warzywami.
Organizatorki po oficjalnym rozpoczęciu święta oddały głos młodzieży szkolnej. Uczniowie przygotowali występy muzyczne, które seniorzy nagrodzili gromkimi brawami. Następnie Brygida Makocka w przygotowanej prezentacji wyjaśniła, jak zdrowo się odżywiać oraz w jaki sposób komponować zbilansowaną dietę. Podkreśliła, że właściwe odżywianie w wieku powyżej 50 roku życia jest równie istotne jak małych dzieci. Osoby starsze powinny spożywać znacznie więcej wapnia oraz niektórych witamin i minerałów. Ich organizmy działają już inaczej, a wchłanianie składników odżywczych nie jest już tak duże jak dotychczas.
Z kolei młodzież szkolna wciągnęła seniorów do udziału we wspólnych zabawnych konkursach. Uczniowie rywalizowali ze „starszymi kolegami” w kilku konkurencjach, m.in. na najdłuższe korale z jarzębiny, najciekawszy warzywny zegar, najsmaczniejszą kanapkę czy najszybsze wypicie kubka wody przez słomkę. Śmiechu było przy tym co niemiara i w zdecydowanej większości były wyniki remisowe.
Dzień Seniora okazał się bardzo udaną formą spędzenia czasu. Z powodzeniem udało się wyciągnąć starsze osoby z domów i integrować z młodzieżą.
Organizatorki składają serdeczne podziękowania Marii Olejnik, dyrektor GOK w Kondratowicach ,za okazaną pomoc oraz Stowarzyszeniu Integracja i Klubowi Seniora - Złota Jesień za wzorowe uczestnictwo. Do zobaczenia w przyszłym roku!


Komentarze   

Ala Permalink2 +9 Ala
RE: Trzymają formę
Widzę na zdjęciu seniorke z Prus czterdziestoparoletniom , to może dlatego brakło już miejsca dla prawdziwych seniorów :-D
2015-11-17 20:13 Cytować Zgłoś administratorowi
Gosc Permalink1 +13 Gosc
RE: Trzymają formę
Wszystko ładnie i wesoło, ale dlaczego , zresztą jak zawsze seniorzy tylko z Prus i Kondratowic ? A co z seniorami z reszty gminy ? Dlaczego ich nikt nie zaprasza ? Czy oni są ci gorsi bo mieszkają w małych wsiach i nie trzeba się z nimi liczyć ? To że tak traktuje gmina czy gok to już się przyzwyczaiłam , ale że dyrektor szkoły też ? To takiego traktowania ludzi nauczą nasze wnuki ? Jestem bardzo zniesmaczona takim wyróżnieniem !!!
2015-11-17 19:58 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.