Prace remontowe w GOPS- ie w Kondratowicach idą pełną parą
Wojewoda dolnośląski przysłał informację do Urzędu Gminy w Kondratowicach, że samorząd otrzyma ok. 2,4 mln złotych na rządowy program ,,Rodzina 500 plus”. Będzie nim zarządzać Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kondratowicach. Już można się zgłaszać po wnioski do tej placówki. Jest też możliwość pobrania ze strony internetowej miejscowego GOPS - u. - Szacujemy, że wypłacimy pomiędzy 500 a 800 świadczeń - poinformował wójt Wojciech Bochnak. Dodał także, że obecnie trwa remont pomieszczeń kondratowickiego GOPS - u, a wszystko po to, żeby ośrodek jeszcze lepiej przygotował się do realizacji programu. - Nie planujemy na dziś zatrudnienia dodatkowej osoby. Być może, będziemy musieli w pierwszej fazie zatrudnić kogoś na umowę zlecenie. Może bowiem wystąpić taka sytuacja, że zostanie złożona duża ilość wniosków i bez dodatkowej pomocy się nie obejdzie - powiedział Bochnak. Warto dodać, że remont w GOPS-ie wykonują wolontariusze, którzy kiedyś korzystali z pomocy placówki.Komentarze   

spajker Permalink1 +9 spajker
RE: 2,5 miliona dla rodzin
"Być może, będziemy musieli w pierwszej fazie zatrudnić kogoś na umowę zlecenie"--- tak mówi urząd. firma prywatna jest ścigana przez inspekcję pracy jeżeli nie zawiera umowy o pracę. firma prywatna nazywana jest pogardliwie prywaciarzem a zlecenie w firmie prywatnej nazywa się umową śmieciową.

"Warto dodać, że remont w GOPS-ie wykonują wolontariusze, którzy kiedyś korzystali z pomocy placówki."---warto dodać "wolontariusz" to jest praca na czarno ścigana kodeksem karnym. w firmie prywatnej zatrudnisz kogoś chociażby na 5 minut i już musisz zawrzeć umowę o pracę, podatki zusy bhp badania lekarskie i 600 innych szykan.

najwyraźniej prawo szykanuje jedynie przedsiębiorców, dla urzędów istnieje inne prawo pracy. jeżeli kowalski zabierze ze sklepu bułkę nie płacąc za nią to kowalski nazywa się przestępcą. jeżeli rząd ukradnie setki miliardów z funduszy emerytalnych to rząd nazywa się reformatorem.
2016-04-08 11:29 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.