Wójt Kondratowic Wojciech Bochnak (z lewej) i sekretarz gminy Tomasz Gracz pokazują efekty remontu chodnika na ul. Słowiańskiej w Kondratowicach. Inwestycja ta była możliwa dzięki wykorzystaniu funduszu sołeckiego tej miejscowości
Do końca września wszystkie miejscowości z gminy Kondratowice miały odbyć spotkania w sprawie podziału środków z funduszu sołeckiego. Protokoły z tych zebrań trafiły już do Urzędu Gminy Kondratowice. Obecnie trwa ich analiza formalno - prawna. Więcej informacji na ten temat udzielił nam wójt Wojciech Bochnak. - Sprawdzamy szczegółowo każdy z wniosków. Jeżeli nie znajdziemy rażących błędów, to przedłożymy je radzie gminy do projektu budżetu na rok 2017. W naszej gminie kwota funduszu sołeckiego to ok. 280 tys. zł, a obejmuje 21 sołectw - wyjaśniał. Dodał także, że wcześniej sołectwa chciały doposażać świetlice wiejskie, a teraz idą w kierunku budowy otwartych wiat i innych miejsc do rekreacji i wypoczynku.
- Część miejscowości podejmuje się ciekawych zadań inwestycyjnych. Na przykład ich fundusz wynosi ok 15 tys. zł. Chcą natomiast zrealizować zadania za 30 tys. zł. Wówczas gmina szuka dodatkowo środków w budżecie, aby dane przedsięwzięcie doszło do skutku - tłumaczył Bochnak. Wspomniał również, że wiele zadań jest realizowanych we współpracy z powiatem strzelińskim, gdyż większość dróg na terenie gminy należy właśnie do starostwa. Wyraził też nadzieję, że współpraca z powiatem będzie dalej się tak dobrze układać.
- Sołectwa też przeznaczają swoje środki na imprezy integracyjne, czyli tak zwaną konsumpcję. Nie ma jednak w tym przesady, gdyż jest to mniejsza część pieniędzy. W większości fundusze są wydatkowane na tak zwane środki trwałe - zakończył szef gminy.Komentarze   

mieszkaniec Permalink2 +6 mieszkaniec
Jakie sprawy?
Jeżeli coś się pisze to proszę konkretnie, jako mieszkaniec i wyborca chciałbym wiedzieć na co idą moje podatki.
2016-10-26 09:08 Cytować Zgłoś administratorowi
mieszkanka kondratow Permalink1 +16 mieszkanka kondratow
RE: Na co sołectwa wydają pieniądze?
Dwóch wielkich STRATEGÓW!!! Ciekawe kto zapłaci za przegrane sprawy ? może z pensji jeden i drugi zapłaci.
2016-10-26 07:58 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.