We wtorek, 7 stycznia, strzelińscy policjanci prowadzili działania pod nazwą "Kaskadowy pomiar prędkości". Głównym założeniem jest zapewnienie bezpieczeństwa na drogach województwa dolnośląskiego wszystkim jej użytkownikom.
Podczas kaskadowego pomiaru prędkości w powiecie strzelińskim kontrola prowadzona była na tej samej drodze, w tym samym czasie, na różnych jej odcinkach. Brały w niej udział dwie, trzy lub więcej załóg policyjnych, ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim odcinku drogi.
Postęp cywilizacyjny, techniczny i technologiczny niesie ze sobą mnóstwo korzyści. Dopracowane konstrukcje samochodów są bezpieczniejsze, zapewniają wyższy poziom komfortu, ale także pozwalają osiągać w krótkim czasie duże prędkości. Jednak ta zaleta jest również wadą, szczególnie dla osób, które nie stosują się do przepisów ruchu drogowego. Nie ulega wątpliwości, że wraz ze wzrostem prędkości pojazdu wydłuża się droga jego hamowania, trudniej zapanować nad pojazdem, opóźnia się reakcja na sytuacje mogące wystąpić na drodze. Z powodu nadmiernej prędkości giną nie tylko kierowcy pojazdów, ale niestety giną również inni uczestnicy ruchu drogowego.
Wzmożone działania prowadzone przez policjantów ruchu drogowego mają m.in. charakter prewencyjny. Kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami.
Skuteczną ochroną przed konsekwencjami jest jazda zgodna z przepisami ruchu drogowego.
Policja kolejny raz apeluje o rozwagę i stosowanie się do zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
asp. szt. Ireneusz Szałajko

Komentarze   

mieszkaniec Permalink5 +2 mieszkaniec
prędkość
najpierw trzeba dać policji właściwe i profesjonalne urządzenia pomiarowe a nie jak te na zdjęciu tzw wczesny gierek ,każdy papuga wybroni kierowcę w sądzie od zarzutu nadmiernej prędkości zmierzonej takim urządzeniem,a co lepszy cwaniak sam sobie poradzi.No a jeśli chodzi o karanie to na jednych działa dobre słowo i pouczenie a na innych mandat i bat bo albo będą się ciebie bali albo będą szanowali.
2020-01-12 14:32 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink4 -4 spajker.
RE: Kaskadowy pomiar prędkości
Cytuję dst:
Żadne akcje raz w miesiącu nie nauczą szacunku do przepisów, każdy mądry do czasu kiedy wariat za kółkiem kogoś nie przejedzie, tylko przenośne urządzenia ustawiane co dzień w innej miejscowości mogą pohamować rajdowców i wysokie mandaty, a tak to tylko bicie piany na pokaz!

przenośne urządzenia i jeszcze podsłuchy i jeszcze czytanie postów dst sprawi że motocyklistów dst przerobi się na piechurów.
napisz jeszcze dst żę ci łamiący prawo motocykliści winni dożywotnio w kamieniołomie pracować.
im mniejsza miejscowość tym głupsi ludzie, gdybyś kiedyś jechał motorem albo quadem to wiedziałbyś chociaż o czym piszesz.
sprawy motocyklistów i quadowców załatwia się na poziomie producentów i importerów a nie poprzez całodobowe polowanie na ludzi, którzy legalnie kupili legalny pojazd.
no ale dst to stan umysłu, który nie ogarnie więcej aniżeli receptury przyrządzenia kisielu.
2020-01-10 18:51 Cytować Zgłoś administratorowi
dst Permalink3 +5 dst
Czy spada liczba wypadków?
Żadne akcje raz w miesiącu nie nauczą szacunku do przepisów, każdy mądry do czasu kiedy wariat za kółkiem kogoś nie przejedzie, tylko przenośne urządzenia ustawiane co dzień w innej miejscowości mogą pohamować rajdowców i wysokie mandaty, a tak to tylko bicie piany na pokaz!
2020-01-10 12:58 Cytować Zgłoś administratorowi
Jan Paweł Permalink2 -11 Jan Paweł
Szaleniec2137
Milicja na bezdrożach to może sobie conajwyzej koniki polne połapać A nie nasze "ryczące dwukołówki" Powodzenia i pozdrowienia dla sflustrowanych emerytów
2020-01-10 12:31 Cytować Zgłoś administratorowi
GOŚĆ Permalink1 +6 GOŚĆ
Mam pytanie
Wszystko o czym mówi asp. p. Szałajko to prawda, ale problem dotyczy też motocyklistów ( tych na ryczących dwukołówkach)! To prawdziwa zmora od wiosny do późnej jesieni i nie chodzi tylko o prędkość ale o mega huk ( sobota, niedziela to praktycznie od świtu do nocy) + szaleńcza jazda pi tzw. bezdrożach! Czy policja ma pomysł na uczłowieczenie tychże młodych ludzi.
2020-01-10 10:26 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.