W poniedziałek, 27 września, kilka minut przed godziną 20 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie otrzymał zgłoszenie od funkcjonariuszy Strzelińskiej Straży Miejskiej, że w parku w mieście przy ul. Staszica znaleziono fragment ludzkiej czaszki. Jak wyjaśnia komendant straży miejskiej w Strzelinie, Ireneusz Kuropka, o nietypowym znalezisku strażników poinformował mieszkaniec.
Przybyły na miejsce patrol policji potwierdził zgłoszenie. - W toku wykonywanych czynności zabezpieczono pięć fragmentów ludzkiej czaszki – mówi mł. asp. Łukasz Porębski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie.
Jak ustalili funkcjonariusze, zabezpieczone kości to pozostałości jeszcze z czasów II wojny światowej. W tym miejscu dawniej był cmentarz.

Komentarze   

Olek Permalink1 0 Olek
Wiedzieli gdzie kopią
Każdy wie że to stary cmentarz, ale czemu nikt nie przypilnował prac robotników wiedząc o tym?. A czy jeszcze ktoś pamięta, jak wykopano tam zwłoki i na drzewie je powieszono?.
2021-09-30 20:10 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.