Spieszył się na I Komunię wnuka w Strzelinie. Żeby zdążyć, wjechał na autostradę rowerem, który miał później dać w prezencie. Kiedy zatrzymali go policjanci, miał problemy z wypowiadaniem się i utrzymaniem równowagi.
Nietypową interwencję przeprowadzili w minioną niedzielę, 7 maja, policjanci. Około godz. 16.30 funkcjonariusze z oławskiego Ogniwa Ruchu Drogowego na 164 km autostrady A4, w kierunku Opola, zauważyli mężczyznę, który jechał rowerem. - 55-latek, wybierając trasę zakazaną dla rowerzystów, ryzykował życie - informuje asp. szt. Wioletta Polerowicz, oficer Prasowy KPP w Oławie. - Tłumaczył policjantom, że po prostu jechał do Strzelina na I Komunię wnuka, któremu chciał dać prezent, rower, na którym jechał.
Mężczyzna próbował wyjaśniać, że spieszy się, dlatego wybrał najszybszą trasę z Wrocławia do Strzeliona, czyli autostradę. Podczas kontroli mieszkaniec Wrocławia miał trudności w logicznym wypowiadaniu się i utrzymaniu równowagi. Jak się okazało, przyczyną był alkohol. - 55-latek miał w organizmie blisko 2,5 promila - wyjaśnia asp. szt. Wioletta Polerowicz. - Nieodpowiedzialnego rowerzystę funkcjonariusze ukarali mandatem 2500 złotych i uniemożliwili mu dalszą jazdę.
Szybkie działanie mundurowych zapobiegło realnemu zagrożeniu dla niego i innych uczestników ruchu drogowego.
Policja przypomina, że rowerzyści nie mogą korzystać z autostrad i dróg ekspresowych. Zakaz ten dotyczy także poruszania się pasem awaryjnym lub poboczem.
Na ten temat pisaliśmy w 18 (1156) wydaniu papierowym Słowa Regionu.

Komentarze   

cześ Permalink4 0 cześ
RE: Na komunijnym prezencie, pijany jechał autostradą do Strzelina
Cytuję TruckdriverDST:
Mandat swoją drogą ale czy opłacił przejazd...??

kaczka gadała że autostrady będą darmowe to chłop se wziął do serca :D
2023-05-21 12:07 Cytować Zgłoś administratorowi
RE: Na komunijnym prezencie, pijany jechał autostradą do Strzelina
Cytuję ANTYOBYWATEL:
Prezent w końcu dojechał?

Podobno policja dała ten prezent dziecku.
2023-05-19 17:57 Cytować Zgłoś administratorowi
ANTYOBYWATEL Permalink2 0 ANTYOBYWATEL
Prezent
Prezent w końcu dojechał?
2023-05-18 15:02 Cytować Zgłoś administratorowi
TruckdriverDST Permalink1 +3 TruckdriverDST
RE: Na komunijnym prezencie, pijany jechał autostradą do Strzelina
Mandat swoją drogą ale czy opłacił przejazd...??
2023-05-18 12:37 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.