Mężczyzna tłumaczył policjantom, że jechał do Strzelina na I Komunię wnuka. Chciał dać mu prezent - rower, który testował na autostradzie. Foto: KPP w Oławie
Spieszył się na I Komunię wnuka w Strzelinie. Żeby zdążyć, wjechał na autostradę rowerem, który miał później dać w prezencie. Kiedy zatrzymali go policjanci, miał problemy z wypowiadaniem się i utrzymaniem równowagi.
Nietypową interwencję przeprowadzili w minioną niedzielę, 7 maja, policjanci. Około godz. 16.30 funkcjonariusze z oławskiego Ogniwa Ruchu Drogowego na 164 km autostrady A4, w kierunku Opola, zauważyli mężczyznę, który jechał rowerem. - 55-latek, wybierając trasę zakazaną dla rowerzystów, ryzykował życie - informuje asp. szt. Wioletta Polerowicz, oficer Prasowy KPP w Oławie. - Tłumaczył policjantom, że po prostu jechał do Strzelina na I Komunię wnuka, któremu chciał dać prezent, rower, na którym jechał.
Mężczyzna próbował wyjaśniać, że spieszy się, dlatego wybrał najszybszą trasę z Wrocławia do Strzeliona, czyli autostradę. Podczas kontroli mieszkaniec Wrocławia miał trudności w logicznym wypowiadaniu się i utrzymaniu równowagi. Jak się okazało, przyczyną był alkohol. - 55-latek miał w organizmie blisko 2,5 promila - wyjaśnia asp. szt. Wioletta Polerowicz. - Nieodpowiedzialnego rowerzystę funkcjonariusze ukarali mandatem 2500 złotych i uniemożliwili mu dalszą jazdę.
Szybkie działanie mundurowych zapobiegło realnemu zagrożeniu dla niego i innych uczestników ruchu drogowego.
Policja przypomina, że rowerzyści nie mogą korzystać z autostrad i dróg ekspresowych. Zakaz ten dotyczy także poruszania się pasem awaryjnym lub poboczem.
Na ten temat pisaliśmy w 18 (1156) wydaniu papierowym Słowa Regionu.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
cześ
RE: Na komunijnym prezencie, pijany jechał autostradą do Strzelina
TruckdriverDST powiedziała :
Mandat swoją drogą ale czy opłacił przejazd...??
kaczka gadała że autostrady będą darmowe to chłop se wziął do serca :D

0
Gravatar
.
RE: Na komunijnym prezencie, pijany jechał autostradą do Strzelina
ANTYOBYWATEL powiedziała :
Prezent w końcu dojechał?
Podobno policja dała ten prezent dziecku.

0
Gravatar
ANTYOBYWATEL
Prezent
Prezent w końcu dojechał?
0
Gravatar
TruckdriverDST
RE: Na komunijnym prezencie, pijany jechał autostradą do Strzelina
Mandat swoją drogą ale czy opłacił przejazd...??
0

Przeczytaj też