W Strzelinie pojawili się oszuści. Są to mężczyźni. Poruszają się samochodem osobowym. Zaczepiają osoby sprawiające wrażenie bezrobotnych i w rozmowie proponują legalną pracę na umowę. Zanim dojdzie do jej podpisania, pytają o posiadanie konta bankowego, jeżeli nie, to podwożą pod bank.

Tam na swój dowód osobisty „ofiara” zakłada rachunek bankowy, na który otrzymuje kartę bankomatową. Dane tych osób (piny, hasła dostępowe, nr dokumentu) zabierają oszuści. Obiecują za kilka dni kontakt w celu podpisania umowy o pracę. W tym czasie oszuści zaciągają na konto „ofiary” kredyty w różnych miejscach, nawet na kilka tysięcy złotych. Później wybierają te pieniądze z konta kartą bankomatową ofiary.
- Szanowni Państwo! W przypadku spotkania się z taką informacją lub zdarzeniem, mając dane oszustów, (kolor samochodu, nr tablic rejestracyjnych, rysopisy) proszę o kontakt ze strzelińska policją na nr 997, 717834222, 717834200 – apeluje st. asp. Ireneusz Szałajko, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie.

 

Komentarze   

boluś Permalink2 +7 boluś
RE: Obiecują pracę, a potem czyszczą konta bankowe
Pan policjant jest radnym wybranym w rynku. Może by wreszcie wziął się za jakąś funkcję i zrobił porządek na rynku z gówniarstwem urządzającym wyścigi??? Bo interwencje są bezskuteczne. Niby jest monitoring ale niewiele się zmienia.
2015-03-22 15:15 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker Permalink1 +5 spajker
RE: Obiecują pracę, a potem czyszczą konta bankowe
kiedyś za prl jeździła czarna wołga co prawda nikt jej nie widział ale każdy sie jej bał. teraz jeździ bronkobus dudoobus ogórkobus a to tego bankobus odławiający kredyty.. z ich obietnic goooowno wychodzi jak zwykle., można by ustawić zakaz wjazdu dla tych pojazdów na rogatkach. w "prymitywnym średniowieczu" był zakaz wjazdu dla zadżumionych a kłamcy wypalano język na miejscu.
2015-03-19 20:28 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.