Z kilkunastu grobów na cmentarzu w Zielenicach zniknęły figurki Jezusa Chrystusa. Mieszkańcy są zbulwersowani, że ktoś dopuścił się kradzieży w takim miejscuCo najmniej kilkanaście figurek Jezusa Chrystusa zniknęło z nagrobków na cmentarzu w Zielenicach. Mieszkańcy nie kryją oburzenia, że ktoś dopuścił się dewastacji grobów. W ubiegłym tygodniu mieszkańcy Zielenic zauważyli, że z części krzyży na cmentarzu komunalnym zniknęły figurki Jezusa Chrystusa.

Ludzie są zbulwersowani, iż ktoś dopuścił się kradzieży i dewastacji grobów.- Cmentarz to szczególne miejsce i przykre jest to, że jakaś osoba nie potrafi tego uszanować – mówi jeden z mieszkańców, który chce pozostać anonimowy. Nasz dziennikarz był na miejscu. Jak się okazuje, na kilkunastu grobach brakuje figurek. Widać wyraźnie, iż zostały wyrwane. Złodziej zniszczył także jedną z płyt nagrobnych. Figurki prawdopodobnie były wykonane z ołowiu. Na razie nikt nie zgłosił tego incydentu na policję. Proboszcz parafii Tomasz Zembela o kradzieży figurek z nagrobków dowiedział się od naszego dziennikarza.
Może ktoś zauważył coś niepokojącego w ostatnim czasie w pobliżu cmentarza? Mieszkaniec, który z nami rozmawiał, prosi, aby osoby, które cokolwiek mogą wiedzieć o tym przykrym incydencie, przekazały informacje policji. Miejmy nadzieję, że złodziej zostanie zatrzymany.

 

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.