Ocena użytkowników: 2 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
21 listopada przypada święto pracownika socjalnego. Ten dzień stanowi znakomitą okazję do docenienia profesjonalnego zaangażowania i codziennej pracy dla dobra drugiego człowieka, zwłaszcza zmagającego się z niepełnosprawnością – podkreśla prezes zarządu PFRON Krzysztof Michałkiewicz z okazji obchodzonego dziś Dnia Pracownika Socjalnego. W Polsce pracuje blisko 21 tys. pracowników prowadzących działalność o charakterze pomocowym.
– Aktywność zawodową w obszarze pomocy społecznej wybierają ludzie obdarzeni empatią, rzetelnością i sumiennością w wypełnianiu zadań, optymiści, dla których chcieć znaczy móc. Wszystkie te cechy pomagają udzielać wsparcia osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, zagrożonym wykluczeniem społecznym, niepełnosprawnym i chorym, pozwalając na poprawę jakości ich życia – podkreśla prezes zarządu PFRON Krzysztof Michałkiewicz.
Praca socjalna jest działalnością o charakterze pomocowym. Podstawowym jej celem jest niesienie pomocy ludziom znajdującym się w różnych sytuacjach, nie tylko związanych z problemami materialnymi, ale także psychicznymi, emocjonalnymi czy duchowymi.
W Polsce pracuje blisko 21 tys. pracowników socjalnych. Są oni zatrudnieni głównie w domach pomocy społecznej oraz w powiatowych centrach pomocy rodzinie.

Komentarze   

spajker. Permalink1 +2 spajker.
RE: Dziś święto pracownika socjalnego
pracownik socjalny to nie osoba kierująca się empatią zrozumieniem sumiennością i rzetelnościa w wypełnianiu zadań jak twierdzi prezez prfon= pralni pieniędzy.
pracownik socjalny pracuje w socjalce za minimum bo chwilowo nie ma innej pracy.
na necie był artykuł o tym jak to pracownica gopsu była wyzywana przez 27 letnią mamę 6ciu pociech za to że sie o31454erdala w pracy a tej nieszczęsnej mamie coś się należy.
ta pracownica gopsu wyliczyła że sama za3,1454erdalając ma w budżecie domowym 1800 na rękę i za lokal płaci sama, za węgiel płaci sama za posiłki za swoje dzici w szkole płaci sama za odzież płaci sama za czynsz płaci sama. tymczasem 27letnia pani, matka wielodzietna wg wyliczeń pani z gopsu ma w pieniądzu i w świadczeniach nieodpłatnych 9 400,- zeta na rękę na mc i ze szlugiem w buzi i z alkoholowym oddechem zapewnia ta panią z gopsu że każe ją z pracy zwolnić.
taki gopsiarz już dobrze wie że bycie biednym to biznes taki jak holocaust.
taki prezesik pfron też dobrze wie że dając dotacje na zakłady pracy chronionej pompuje miliony dla właścicieli firm a ludzie robią w tych zpchr za minmum socjalne.
mogę podac konkrety jak ktoś lubi no chyba że ustawa rodo coś ma przeciwko.
2019-11-24 13:54 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz