Małgorzata Hałas-Koralewska
Strzelińska sztangistka Małgorzata Hałas-Koralewska jest wielokrotną medalistką mistrzostw świata, Europy i Polski. Tym razem walczy o poselski mandat. Czy sportowe doświadczenie wystarczy, aby tworzyć prawo? Jakie są założenia strzelińskiej kandydatki?

Bez wątpienia jest Pani wybitnym sportowcem, ale ma Pani małe doświadczenie w samorządzie i polityce lokalnej i samorządowej. Skąd więc decyzja o starcie w wyborach parlamentarnych?
- Decyzję o starcie w wyborach podjęłam bardzo szybko. Dostałam taką propozycję od marszałka Michała Bobowca oraz burmistrz Strzelina Doroty Pawnuk. Zdecydowałam się na start, ponieważ chciałam zdobyć nowe doświadczenie i zająć się innymi sprawami niż dotychczas. W ten sposób mogę zaistnieć w polityce.

Jakie ma Pani doświadczenie do tworzenia prawa w sejmie?
- Nie mam żadnego doświadczenia do tworzenia prawa w sejmie. Natomiast pomóc chce mi kilku znajomych, którzy mają doświadczenie w tym temacie i z chęcią mi pomogą. Dużo działam społecznie w całej Polsce. Wspieram wiele akcji charytatywnych i w ten sposób zdobywam doświadczenie, które być może zaprocentuje w przyszłości.

W wyborach samorządowych przed rokiem uzyskała Pani słaby wynik. Jak ocenia Pani swoje szanse w trudniejszych wyborach?
- Szanse są zawsze. Nie nastawiam się, że wygram te wybory, ale mam iskierkę nadziei. Ostatnie kilka dni do wyborów będą bardzo intensywne. Zamierzam mocno promować swoją kandydaturę. Ale samorząd bardzo późno ruszył z kampanią i w tydzień nie jestem w stanie zrealizować wszystkich założeń. Dam z siebie wszystko. Dzięki sportowemu doświadczeniu będę walczyć do samego końca. Żyję tym, że uzyskam dużą ilość głosów. Ile ich będzie? Nie jestem w stanie powiedzieć. Wszystko okaże się po ogłoszeniu wyników.

Czy popiera Pani wprowadzenie związków partnerskich i małżeństw jednopłciowych?
- Nic nie mam do takich ludzi i zupełnie mi oni nie przeszkadzają. Związki partnerskie, owszem, bo może to ułatwiać wiele spraw. Ale jeśli chodzi o małżeństwa, nie jestem za tym.

Jeżeli otrzymałaby Pani mandat i miałaby współdecydować o koalicji, do której partii jest Pani bliżej, Platformy Obywatelskiej czy Prawa i Sprawiedliwości?
- Odpowiedź jest prosta. Zdecydowanie bliżej jest mi do Platformy Obywatelskiej.

Nad czym w pierwszej kolejności powinien pracować nowy parlament?
- Nie jestem politykiem. Jeśli się uda zdobyć mandat, mam swoje założenia, które chciałabym realizować. Byłaby to poprawa bytu ludzi niepełnosprawnych i osób starszych oraz polepszenie sytuacji polskiego sportu. To są tematy, o których mam pojęcie, są mi bliskie na co dzień i znam problematykę tych środowisk. Nie będę walczyć np. o autostrady, bo nie mam o tym pojęcia.

Dziękuję za rozmowę.

Krystian Krzyżowski

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Kaaa
RE: Zamieni sztangę na fotel poselski?
Piron powiedziała :
spajker. powiedziała :
Kaaa powiedziała :
spajker. powiedziała :
podoba mi się ta kandydatura i jej sponsorzy. mówi uczciwie że nie ma żadnego doświadczenia i że ofertę posłowania dostała od bobowca i od pawnuk, czyli z działu kadr sejmu. taki sejm to dobry sposób na otrzymanie pieniędzy. jak ta pani spotka putina to da mu niezły wycisk a jak zostanie już posłem to na pewno pomoże osobom niepełnosprawnym, na początek poprawi swoje finanse.
Ale ty nie lubisz osób niepełnosprawnych i nie popierasz takiej pomocy zawsze piszesz źle o celestynie
o celestynie piszę w kontekście politycznych celebrytów co to do celestyna przyjeżdżają na krótko przed wyborami aby polityczny portfel sobie nabić. nie rozumiesz moich szyderstw z ludzi zarabiających setki tysięcy dorabiających sobie twarz człowieka w celestynie. coś za prosto myślisz. sięgnij pamięcią i znajdź osobistości polityczne roniące fałszywe łzy nad losem celestyna i podlicz im ich zarobki. europoseł 24 000 euro na miesiąc razy 60 miesięcy, poseł 24 000 złotych razy 48 miesięcy. ktoś tam podjechał po wyborach chociażby się przywitać?????ktoś z tych obiecywaczy politycznych zrobił przelew chociażby głupiich 500 złotych za zjedzona tam zupę????? nikt???? może zupa była za słona.ja jestem absolwentem celestyna i dobrze go wspominam. wytęż wzrok iw szarości dnia odróżniaj psa od wilka czyli przyjaciela od wroga.
Masz rację. Te celebryto-polityczne mordy tylko przyjeżdżają tam gwiazdorzyc. Niech syna kasa na rozbudowę placówki dziady skończone.
Yyyy a to mało rozwiniete miejsce jest??? Nooo tyle nowych budynków, taki kompleks to chyba za darmo się nie zrobił.ba spajker zaprzeczasz sobie.zawsze pisaleś że niepelnosprawni siedza tam jak w hotelu ze nieroby itp teraz sie wypierasz

0
Gravatar
Piron
RE: Zamieni sztangę na fotel poselski?
spajker. powiedziała :
Kaaa powiedziała :
spajker. powiedziała :
podoba mi się ta kandydatura i jej sponsorzy. mówi uczciwie że nie ma żadnego doświadczenia i że ofertę posłowania dostała od bobowca i od pawnuk, czyli z działu kadr sejmu. taki sejm to dobry sposób na otrzymanie pieniędzy. jak ta pani spotka putina to da mu niezły wycisk a jak zostanie już posłem to na pewno pomoże osobom niepełnosprawnym, na początek poprawi swoje finanse.
Ale ty nie lubisz osób niepełnosprawnych i nie popierasz takiej pomocy zawsze piszesz źle o celestynie
o celestynie piszę w kontekście politycznych celebrytów co to do celestyna przyjeżdżają na krótko przed wyborami aby polityczny portfel sobie nabić. nie rozumiesz moich szyderstw z ludzi zarabiających setki tysięcy dorabiających sobie twarz człowieka w celestynie. coś za prosto myślisz. sięgnij pamięcią i znajdź osobistości polityczne roniące fałszywe łzy nad losem celestyna i podlicz im ich zarobki. europoseł 24 000 euro na miesiąc razy 60 miesięcy, poseł 24 000 złotych razy 48 miesięcy. ktoś tam podjechał po wyborach chociażby się przywitać?????ktoś z tych obiecywaczy politycznych zrobił przelew chociażby głupiich 500 złotych za zjedzona tam zupę????? nikt???? może zupa była za słona.ja jestem absolwentem celestyna i dobrze go wspominam. wytęż wzrok iw szarości dnia odróżniaj psa od wilka czyli przyjaciela od wroga.
Masz rację. Te celebryto-polityczne mordy tylko przyjeżdżają tam gwiazdorzyc. Niech syna kasa na rozbudowę placówki dziady skończone.

0
Gravatar
spajker.
RE: Zamieni sztangę na fotel poselski?
Kaaa powiedziała :
spajker. powiedziała :
podoba mi się ta kandydatura i jej sponsorzy. mówi uczciwie że nie ma żadnego doświadczenia i że ofertę posłowania dostała od bobowca i od pawnuk, czyli z działu kadr sejmu. taki sejm to dobry sposób na otrzymanie pieniędzy. jak ta pani spotka putina to da mu niezły wycisk a jak zostanie już posłem to na pewno pomoże osobom niepełnosprawnym, na początek poprawi swoje finanse.
Ale ty nie lubisz osób niepełnosprawnych i nie popierasz takiej pomocy zawsze piszesz źle o celestynie
o celestynie piszę w kontekście politycznych celebrytów co to do celestyna przyjeżdżają na krótko przed wyborami aby polityczny portfel sobie nabić. nie rozumiesz moich szyderstw z ludzi zarabiających setki tysięcy dorabiających sobie twarz człowieka w celestynie. coś za prosto myślisz. sięgnij pamięcią i znajdź osobistości polityczne roniące fałszywe łzy nad losem celestyna i podlicz im ich zarobki. europoseł 24 000 euro na miesiąc razy 60 miesięcy, poseł 24 000 złotych razy 48 miesięcy. ktoś tam podjechał po wyborach chociażby się przywitać?????ktoś z tych obiecywaczy politycznych zrobił przelew chociażby głupiich 500 złotych za zjedzona tam zupę????? nikt???? może zupa była za słona.ja jestem absolwentem celestyna i dobrze go wspominam. wytęż wzrok iw szarości dnia odróżniaj psa od wilka czyli przyjaciela od wroga.

0
Gravatar
Kaaa
RE: Zamieni sztangę na fotel poselski?
spajker. powiedziała :
podoba mi się ta kandydatura i jej sponsorzy. mówi uczciwie że nie ma żadnego doświadczenia i że ofertę posłowania dostała od bobowca i od pawnuk, czyli z działu kadr sejmu. taki sejm to dobry sposób na otrzymanie pieniędzy. jak ta pani spotka putina to da mu niezły wycisk a jak zostanie już posłem to na pewno pomoże osobom niepełnosprawny m, na początek poprawi swoje finanse.
Ale ty nie lubisz osób niepełnosprawny ch i nie popierasz takiej pomocy zawsze piszesz źle o celestynie

0
Gravatar
spajker.
RE: Zamieni sztangę na fotel poselski?
4R4 powiedziała :
Moja wypowiedź nie jest bezpośrednio skierowana na temat kandydatury tej Pani. Jak długo jeszcze będziemy oglądać karierowiczów nie mających nic mądrego do powiedzenia, niekompetentnych ludzi powiązanych rodzinnie lub wspólnym interesem; ludzi z którymi nie ma żadnej współpracy, konfliktowymi z zasady; ludzi którzy rozdysponowują ogromnymi środkami pienięznymi w sposób niegospodarny - nie ponosząc przy tym żadnych konsekwencji, Kiedy "polytyka" zacznie w końcu przyciągać kandydatów mających wiedzę, doświadczenie, realny pomysł do zrealizowania na poprawę sytuacji obywatela?
konstytucja 3 maja wywaliła z posłowania pyskatą gołotę podatną na rosyjskie łapówki. głos miała mieć ylko szlachta posiadająca bo posiadanie = odpowiedzialnoś ć. było minęło. dzisiaj sejm to jest przypadkowa zbieranina przypadkowych ludzi a decyzje polityczne zapadają w centralach partii jednoosobowo. ta sejmowa chałtura to jest listek figowy dla dyktatorów. barany sejmowe dostają solidne diety dla podniety.

0
Gravatar
4R4
RE: Zamieni sztangę na fotel poselski?
Moja wypowiedź nie jest bezpośrednio skierowana na temat kandydatury tej Pani. Jak długo jeszcze będziemy oglądać karierowiczów nie mających nic mądrego do powiedzenia, niekompetentnyc h ludzi powiązanych rodzinnie lub wspólnym interesem; ludzi z którymi nie ma żadnej współpracy, konfliktowymi z zasady; ludzi którzy rozdysponowują ogromnymi środkami pienięznymi w sposób niegospodarny - nie ponosząc przy tym żadnych konsekwencji, Kiedy "polytyka" zacznie w końcu przyciągać kandydatów mających wiedzę, doświadczenie, realny pomysł do zrealizowania na poprawę sytuacji obywatela?
0
Gravatar
spajker.
RE: Zamieni sztangę na fotel poselski?
podoba mi się ta kandydatura i jej sponsorzy. mówi uczciwie że nie ma żadnego doświadczenia i że ofertę posłowania dostała od bobowca i od pawnuk, czyli z działu kadr sejmu. taki sejm to dobry sposób na otrzymanie pieniędzy. jak ta pani spotka putina to da mu niezły wycisk a jak zostanie już posłem to na pewno pomoże osobom niepełnosprawny m, na początek poprawi swoje finanse.
0

Przeczytaj także