Ostatnia sesja Rady Powiatu Strzelińskiego odbyła się w niecodziennych okolicznościach. Sala gimnastyczna strzelińskiego ogólniaka zamieniła się na moment w salę obrad. Radni podjęli uchwałę, która niesie za sobą skutki finansowe. Ze zmian zadowoleni będą zapewne mieszkańcy gminy Kondratowice, a także środowisko szkolne. Na co pójdą pieniądze podatników?
W czwartek, 30 kwietnia, odbyła się XXII Sesja Rady Powiatu Strzelińskiego. Okoliczności związane z epidemią sprawiły, że wyjątkowo przeniesiono ją do sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Strzelinie. Otworzył ją przewodniczący rady Piotr Rozenek. Porządek obrad został skrócony o sprawozdania szefów jednostek, których zwierzchnikiem jest powiat strzeliński. Rozenek zasugerował, aby do tych wystąpień powrócić, jak tylko okoliczności będą bardziej sprzyjające.

Na początku na mównicę weszła radna Ewelina Andrzejewska Bochnak, która zasugerowała, aby uczcić minutą ciszy pamięć zmarłego niedawno Bolesława Stachowicza, zasłużonego samorządowca dla gminy Kondratowice i powiatu. Propozycja ta spotkała się z aprobatą przewodniczącego.
Następnie Rozenek zarządził przerwę w obradach. W tym czasie obradowały komisje stałe rady powiatu, gdyż ze względu na epidemię nie zebrały się w okresie między sesjami. Podczas nich skarbnik Walentyna Hucał przedstawiła propozycje zmian w budżecie. Najwięcej dyskusji wywołało wyodrębnienie 200 tys. zł na wymianę okien w budynku internatu Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ludowie Polskim, ale o tym w dalszej części tekstu.
Radna Anna Horodyska zaproponowała, aby przenieść 20 tys. zł na dokumentację projektową drogi Kondratowice-Białobrzezie. Należy zaznaczyć, iż odcinek ten jest niechlubną wizytówką powiatu, a jego stan woła o pomstę do nieba. - Zaraz po długim weekendzie firma zewnętrzna zajmie się usuwaniem przydrożnych topól, a także zakrzaczeń - stwierdził starosta Marek Czerwiński. Jego zdaniem, to pierwszy etap w przygotowaniu dokumentacji. Zaproponował też przerwę w sesji. W tym czasie zebrał się zarząd powiatu, aby przedyskutować pomysł radnej. - Proponuję, aby kwota 200 tys. zł na wymianę okien budynku internatu w CKZiU w Ludowie Polskim została niezmieniona, gdyż właśnie za nią osiągniemy odpowiedni efekt. Na dokumentację pieniądze przeniesiemy z wolnych środków - sugerował starosta. Horodyska poprosiła o doprecyzowanie, skąd będą pochodziły wolne środki, a skarbnik wyczerpująco to wyjaśniła. Radna zgodziła się zatem na propozycję starosty.

200 tys. zł na okna w Ludowie Polskim
Po chwili dyskusję zdominował temat 200 tys. zł na wymianę okien. Radna Magdalena Krupa chciała się dowiedzieć, kto wnioskował do zarządu o wspomnianą kwotę. Skarbnik odpowiedziała, że zrobiła to dyrektor placówki jeszcze na początku roku kalendarzowego. Zdaniem wicestarosty Aleksandra Ziółkowskiego, te pieniądze powinny wystarczyć na wymianę okien w całym obiekcie.
Cały artykuł przeczytasz tu lub tutaj.
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.