Dziś w Kościele katolickim obchodzona jest Niedziela Palmowa. Upamiętnia ona triumfalny wjazd Jezusa Chrystusa do Jerozolimy. W tym dniu wierni przynoszą do kościołów palmy, które symbolizują odradzające się życie. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wieli Tydzień, okres przygotowania duchowego do świąt Zmartwychwstania Pańskiego, kulminacyjnego punktu historii zbawienia.
Wielki Tydzień rozpoczyna się w atmosferze triumfu, radosnego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. Zmierzając ku miastu, od strony Góry Oliwnej, Jezus dosiadł osiołka, a tłum witający Syna Bożego rozścielał na drodze płaszcze i gałązki drzew. Spełniło się starotestamentowe proroctwo Zachariasza: „Oto Król twój idzie do ciebie, sprawiedliwy i zwycięski. Pokorny, jedzie na osiołku, na oślątku, źrebięciu oślicy" (Za 9,9). Triumfalne przybycie Chrystusa do Jerozolimy wiąże się z coraz bliższym czasem Jego ukrzyżowania, ale przede wszystkim Zmartwychwstania.

Komentarze   

Cześ Permalink4 -4 Cześ
Hahaha
Palma im bije równo, w dekiel :D
2021-03-29 19:01 Cytować Zgłoś administratorowi
Kitiket Permalink3 +3 Kitiket
RE: Dziś Niedziela Palmowa
Cytuję Xyz:
Cytuję Wers:
A gdzie maseczki

Uczymy się czytać ze zrozumieniem. Foto z archiwum

Niektórzy oglądają tylko obrazki. Czytanie to dla nich już zbyt wiele :D
2021-03-28 17:11 Cytować Zgłoś administratorowi
Xyz Permalink2 +9 Xyz
Hah
Cytuję Wers:
A gdzie maseczki

Uczymy się czytać ze zrozumieniem. Foto z archiwum
2021-03-28 16:05 Cytować Zgłoś administratorowi
Wers Permalink1 -6 Wers
RE: Dziś Niedziela Palmowa
A gdzie maseczki
2021-03-28 15:11 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.