W poprzednim roku ROD „Wyzwolenie” podpisało aż 56 umów na dzierżawę działek. To kilkakrotnie więcej, niż w poprzednich latach. Pandemia i „zamknięcie w domach” sprawiły, że ludzie częściej spędzają czas w ogrodach. Wyjaśniamy krok po kroku, co należy zrobić, aby stać się właścicielem działki.
Jednym ze skutków pandemii koronawirusa jest wzrost zainteresowania ogródkami działkowymi. Na dzierżawę działek decyduje się kilkakrotnie więcej osób, aniżeli miało to miejsce przed pandemią. Co trzeba zrobić, żeby wydzierżawić działkę? Z tym pytaniem zwróciliśmy się do przedstawicieli zarządu Rodzinnych Ogródków Działkowych „Wyzwolenie”.
Potencjalny nabywca powinien zgłosić się do biura zarządu i złożyć wniosek o ustanowienie prawa do działki poprzez umowę dzierżawy. Następnie otrzymuje on wykaz wolnych działek z ustaleniem ewentualnego odstępnego dla poprzedniego użytkownika (np. za nasadzenia czy zbudowaną altankę - red.).Sekretarz ROD „Wyzwolenie” Zbigniew Odzimek powiedział nam o prawach i obowiązkach właściciela działki
- Po wybraniu terenu oraz uregulowaniu należności, przyszły działkowiec składa wniosek o przydzielenie działki oraz o ewentualne członkostwo w Polskim Związku Działkowców. Potem trzeba wypełnić kilka dokumentów, deklarację członkowską, zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zawiadomienie działkowca jako osoby, od której pozyskano dane osobowe, oraz zawiadomienie działkowca w ramach realizacji prawa dostępu do danych. Zostaje jeszcze umowa dzierżawy działkowej i karta rejestracyjna członka zwyczajnego działki. Zarząd na comiesięcznym posiedzeniu podejmuje uchwały w tym zakresie - wyjaśnia sekretarz ROD „Wyzwolenie” Zbigniew Odzimek.
Tekst ukazał się w nr 14 (1053) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Komentarze   

spajker. Permalink1 +4 spajker.
RE: Boom na działki w ogrodach
booooommmm na RODOS. Robotnicze Ogródki Działkowe Otoczone Siatką.
wychodzi taniej niż lot na greckie rodos w cenie 1 tysia dziennie a i grill od greckiego olinkluziwa lepszy i pogoda lepsza i basen kryty i odkryty w pobliżu i koszty dojazdu mniejsze. ten booom minie jednak wtedy kiedy trzeba będzie wyrwać chwasty albo kiedy ktoś obrobi altanke i uprawy a czego nie dało sie ukraść to zniszczy. to taki boooom internetowy bo czytam na necie od miesięcy że jest booom na ogrody działkowe na laptopy gejmingowe i na gry planszowe to ludzie to biorą bo jest trendy. przegrał życie kto nie kupił ogródka i nowego samsunga z poczwórnym aparatem o rozdzielczości 50 piedylionów pikseli w media markt. egipt na razie przegrywa z ogródkami ale jak każda moda i to zaraz minie. paniusie z tipsami zażądają klimatyzacji w altanie , prysznica , dobrego tła do selfie na fejsa i egzotycznej obsługi do drinka i się ogródki skończą.
2021-05-05 14:17 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.