Mimo że już nie powiatowy, ale szpital w Strzelinie otrzymał wsparcie ze starostwa. Za „covidowe” pieniądze można było placówkę doposażyć.
Kilka przeszkód należało pokonać, żeby strzelińska placówka Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu otrzymała wyposażenie medyczne warte kilkaset tysięcy złotych. - W pierwszych dniach maja wspólnie z Eweliną Andrzejewską-Bochnach, członkiem zarządu powiatu, udałam się do Wrocławia – powiedziała Anna Horodyska, starosta strzeliński. - Spotkaliśmy się z Piotrem Pobrotynem, dyrektorem USK i Szymonem Draganem, prorektorem Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Z urzędu marszałkowskiego pozyskaliśmy prawie 380 tys zł na zakup łóżek szpitalnych, respiratorów i innego wyposażenia. Pieniądze dedykowane były szpitalom zarządzanym przez powiaty i miały pomagać w walce z pandemią COVID-19. Na spotkaniu uzgodniliśmy warunki przekazania USK, lokalizacja Strzelin, tego sprzętu medycznego. Do oficjalnego przekazania doszło w tym samym dniu w szpitalu w Strzelinie – dodała nasza rozmówczyni.
Tekst ukazał się w nr 17 (1056) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Komentarze   

spajker. Permalink5 +2 spajker.
dlaczego brakuje pieniędzy na respirator???
www.onet.pl/.../jlemzvn,79cfc278

cygaństwo. hipokryzja. fałsz. oszustwo. plugastwo.
2021-05-22 10:33 Cytować Zgłoś administratorowi
Lino Permalink4 +3 Lino
RE: 400 tys. zł na łóżka i respiratory
Ocieplanie wizerunku czas zacząć. Tu pstryk tam pstryk
2021-05-21 11:38 Cytować Zgłoś administratorowi
Gość Permalink3 +6 Gość
Gąska to gąska...
Nie ma czym za bardzo się podniecać bo to pieniądze znaczone i należne szpitalom tzw. covidowym. Marszałek Przybylski wyjaśnia to np. na łamach Gazety Wrocławskiej. Ostatnio było do podziału w ramach Funduszu Rozwoju Regionalnego ponad 17 mln. i 8 mnl zł.
Szefowa powiatu powinna starać się o granty na najbardziej dziurawe drogi w woj. dolnośląskim ... ale tu sukcesów nie było i nie ma! Petycjami nic się nie załatwi!
2021-05-21 10:52 Cytować Zgłoś administratorowi
Gąska Permalink2 -1 Gąska
RE: 400 tys. zł na łóżka i respiratory
Cytuję PZD:
jak to jest? W powiecie nie ma zarzadu, sekretarz chyba nadal nieobecny, drogi dziurawe, sprawy nie załatwiane, niemoc decyzyjna a pani starosta bryluje na szkolnych konkursach i innych imprezach. Niezła fucha:-)

Czepienie się totalnie za nic. Po co to gadanie ?
2021-05-21 01:38 Cytować Zgłoś administratorowi
PZD Permalink1 +4 PZD
RE: 400 tys. zł na łóżka i respiratory
jak to jest? W powiecie nie ma zarzadu, sekretarz chyba nadal nieobecny, drogi dziurawe, sprawy nie załatwiane, niemoc decyzyjna a pani starosta bryluje na szkolnych konkursach i innych imprezach. Niezła fucha:-)
2021-05-20 22:10 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.