Hierarchia potrzeb wydaje się być oczywista. Przede wszystkim ulice i chodniki. Czy jednak środki, jakie zapisano w budżecie powiatu są wystarczające? Czy jako mieszkańcy powiatu możemy być zadowoleni?
Budżet samorządu, gminy lub powiatu to dokument, który liczy zwykle kilkadziesiąt stron. Składa się z cyfr i tabel, które mogą odstraszać od lektury. Zwłaszcza, kiedy nie jesteśmy ani księgowym, ani samorządowcem na co dzień pracującym nad budżetem. Spróbujemy jednak przekonać naszych Czytelników do zajrzenia do uchwały budżetowej, choćby dlatego, żeby „u źródła” sprawdzić, jak radni zamierzają wydawać powiatowe pieniądze. Łatwiej wtedy będzie nam oceniać rzetelność wypowiedzi, deklaracji i zarzutów, jakie można usłyszeć na powiatowych sesjach (...).

Długi szpitala
Wydatki na ochronę zdrowia znajdują się w dziale 851 budżetu powiatu. Strzeliński szpital ma nowego właściciela. Jest nim Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu. Trwa sądowe postępowanie mające na celu podział kwoty uzyskanej ze sprzedaży SCM sp. z o.o. w upadłości. W związku z tym, że szpital nie jest już spółką samorządu powiatowego, w budżecie nie przewidziano „dokapitalizowania” spółki. Jest jednak kwota prawie 300 tys. zł, jaką trzeba będzie wydatkować z tytułu spłaty długu Szpitala Powiatowego w Strzelinie, przekształconego później w SCM sp. z o.o. W tym dziale znalazła się również dotacja celowa na ubezpieczenia zdrowotne osób nie objętych obowiązkiem ubezpieczenia zdrowotnego. Z tego tytułu do budżetu powiatu wpłynie, a następnie zostanie wpłacona, kwota ok. 1,5 mln zł.
O długu po SCM, jaki trzeba będzie spłacić, będzie można mówić dopiero po zakończeniu postępowania przed sądem.
Tekst ukazał się w nr 2 (1090) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl


Komentarze   

spajker. Permalink3 +5 spajker.
RE: Syndyk sprzedał szpital, a długi trzeba spłacać...
Cytuję Kto mi wytłumaczy?:
O c[censored] tu chodzi?

zusowi i syndykowi podpowiem że zarząd szpitala, który to szpital ma długi w zus odpowiada solidarnie za długi zusowskie szpitala. zus, jeżeli uchyli się od wydania decyzji w tej sprawie popełni przestępstwo zaniechania i działania na szkodę skarbu państwa- odsiad 3 lata za zaniechania. organom ścigania polecam ogląd przestępców na grubą skalę działających w sposób świadomy i długotrwały a nie dmuchanie alkomatem rowerzystów. syndyk ma obowiązek ściągnąć wszytskie należności scm i spłacić wszystkie długi scm w miarę możliwości. jeżeli syndyk zaniecha podzielenia sie zusowskimi długami z zarządami szpitala to również popełni delikt zaniechania i delikt niedopełnienia obowiązków skutkujących szkodami majątkowymi w majątku skarbu państwa. pytanie czy pawełek jest syndykiem czy batonem.
2022-01-22 15:14 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink2 +11 spajker.
RE: Syndyk sprzedał szpital, a długi trzeba spłacać...
Cytuję Kto mi wytłumaczy?:
O c[censored] tu chodzi?

chodzi o to że majątek sprzedany a długi zostały. długów było dużo więcej niż majątku. wrocław kupił budynek a długi zostawił. starostwo gwarantowało spłatę niektórych długów szpitala np w firmie provident no to musi teraz zapłacić za prezesowe pomysły. chodzi też o to żę jak zniknie szpital to zniknie starostwo i starostwo wyda każde nieswoje miliony aby utrzymać swoje miejsca pracy w starostwie. poniał?
2022-01-21 08:01 Cytować Zgłoś administratorowi
Kto mi wytłumaczy? Permalink1 +4 Kto mi wytłumaczy?
Kto wziął w łapę?
O c[censored] tu chodzi?
2022-01-20 21:57 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.