„Za życiem” jest rządowym programem, którego beneficjentami są dzieci. Te narodzone i te, które dopiero przyjdą na świat. Profesjonalne i, co najważniejsze, realne wsparcie to zaleta tego rządowego programu.
Wraz z końcem ubiegłego roku zakończył się bardzo potrzebny program pomocowy. Podpisana jeszcze w 2017r. umowa z Ministerstwem Edukacji i Nauki zakładała podjęcie w naszym powiecie konkretnych działań poświęconych dzieciom i przyszłym matkom. Dzięki pozyskanym środkom można było zrealizować dwa ważne zadania. Pierwszym było przygotowanie i utrzymanie dwóch jednoosobowych pokoi dla uczennic w ciąży. Odpowiednie do tego celu miejsce znalazło się w internacie Centrum kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ludowie Polskim.
Drugim, zajęcia z zakresu „wczesnego wspomagania rozwoju dziecka i jego rodziny” - można przeczytać w podpisanej umowie. Ponadto, w zależności od potrzeb, zajęcia z terapeutami, fizjoterapeutami, psychologami, pedagogami i logopedami. Tę część projektu realizowano w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Strzelinie. Z pomocy skorzystało 96 dzieci w wieku od 0 do 6 lat. Specjaliści spędzili z dziećmi prawie 5,5 tys. godzin.
Tekst ukazał się w nr 3 (1091) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl