Rośnie liczba Ukraińców w naszym powiecie. Są to przede wszystkim matki z dziećmi w różnym wieku, również nastolatki. Ilu z nich trafiło do szkół ponadpodstawowych w naszym powiecie?
Starosta Anna Horodyska i wicestarosta Marek Mierzwiński spotkali się z dyrektorami szkół ponadpodstawowych z naszego powiatu. Rozmawiano o ukraińskich uczniach, którzy trafili lub w najbliższym czasie trafią do szkół w Strzelinie i Ludowie Polskim. W dniu spotkania jedyną szkołą, do której uczęszczali młodzi Ukraińcy, był ogólniak. W szkole w Ludowie Polskim w internacie zorganizowano jedynie miejsca dla uchodźców. W strzelińskim technikum nie było uczniów zza wschodniej granicy. W spotkaniu uczestniczyła również Małgorzata Stachowiak, inspektor oświaty.
Systemy szkolne w Polsce i Ukrainie różnią się. O ile w pierwszych latach nauki w szkole podstawowej różnice nie są większą przeszkodą, to w szkołach ponadpodstawowych jest nieco inaczej. W Ukrainie dzieci uczą się w jedenastoletniej szkole, a naukę kończą maturą.
Tekst ukazał się w nr 11 (1099) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.