Po kilku tygodniach braku nowym informacji w sprawie szpitala coś drgnęło. Na „borowskiej” pojawią się kontrolerzy Najwyższej Izy Kontroli i zweryfikują działania USK „w lokalizacji Strzelin”.
Informowaliśmy na naszych łamach o wniosku posła Krzysztofa Śmiszka do NIK w sprawie umowy sprzedaży przez syndyka SCM sp. z o.o. w upadłości, czyli strzelińskiego szpitala. Przypomnijmy, że wniosek dotyczył działalności Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu „w zakresie realizacji zapisów umowy dot. sprzedaży i dalszego funkcjonowania szpitala w Strzelinie”.
Otrzymaliśmy informację z biura poselskiego Krzysztofa Śmiszka, że NIK wszczął postępowanie zgodnie z intencją wnioskodawcy. - Cieszę się, że nasze wysiłki przynoszą skutek i Najwyższa Izba Kontroli skontroluje postępowanie Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego i realizację tej umowy (sprzedaży szpitala – red.). Mieszkańców Strzelina bezrefleksyjnie pozbawia się dostępu do opieki medycznej, mimo, że miało być zupełnie inaczej. Zapewniam, że jako dolnośląski poseł zrobię wszystko, żeby nie dopuścić do zamknięcia kolejnego szpitala powiatowego - powiedział poseł Krzysztof Śmiszek.
W opinii samorządowców i mieszkańców powiatu strzelińskiego zamykanie kolejnych oddziałów szpitalnych w Strzelinie może być niezgodne z zawartą umową sprzedaży SCM sp. z o.o. w upadłości. Na obecnym etapie nie można przesądzać jak będzie wyglądał raport i zalecenia pokontrolne NIK. Po przejęciu strzelińskiego szpitala przez USK zlikwidowano oddziały dziecięcy i chirurgię. Przesądzony wydaje się być los oddziału położniczego i neonatologii. Tak przynajmniej nieoficjalnie mówi się od dłuższego czasu.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker.
RE: Najwyższa Izba Kontroli sprawdzi umowę sprzedaży strzelińskiego szpitala
Rrrr powiedziała :
NIK to powinien sie przyjrzeć funkcjonowaniu szpitala za rządów ostatniej pani prezes, ktora miala stadko dyrektorów i doradców od wszystkiego i ktora bez wiedzy zarządu szpitala ogłosiła upadłość, bo to za jej kadencji placówka sie posypała a chodza plotki że w tym okresie czesc personelu zarabiala krocie. Dzis ta pani prezesuje w szpitalu w Ostrzeszowie, co ciekawe ten personel tez tam pracuje.
no bo kobiecie można dać do ręki nie buławę prezesa ale coś innego.

0
Gravatar
Rrrr
RE: Najwyższa Izba Kontroli sprawdzi umowę sprzedaży strzelińskiego szpitala
NIK to powinien sie przyjrzeć funkcjonowaniu szpitala za rządów ostatniej pani prezes, ktora miala stadko dyrektorów i doradców od wszystkiego i ktora bez wiedzy zarządu szpitala ogłosiła upadłość, bo to za jej kadencji placówka sie posypała a chodza plotki że w tym okresie czesc personelu zarabiala krocie. Dzis ta pani prezesuje w szpitalu w Ostrzeszowie, co ciekawe ten personel tez tam pracuje.
0
Gravatar
ddt
RE: Najwyższa Izba Kontroli sprawdzi umowę sprzedaży strzelińskiego szpitala
"Strzeliński szpital" powinien być skontrolowany przez jednostki kontrolne dużo, dużo wcześniej, a kontrolowany skutecznie, na bieżąco przez władze samorządowe. Dzisiaj darcie szat i donosy to bicie polityczne piany. kolejne próby pokazania "jak to lokalni i centralni politycy dbają o ludzi" Takie tam didaskalia. A kto miał się dorobić to się dorobił. A wy krzykacze i reszta milczących do prywatnych gabinetów, a jak nie to do kolejki na NFZ. Zdrowia życzę.
0
Gravatar
spajker.
RE: Najwyższa Izba Kontroli sprawdzi umowę sprzedaży strzelińskiego szpitala
Cześ powiedziała :
spajker. powiedziała :
Cześ powiedziała :
spajker. powiedziała :
panie śmiszek. panie żono prezydenta słupska. nik sprawdzi umowę i wyjdzie na to że umowa jest na pełnym legalu.niech sie pan panie śmiszek nie ośmisza tylko sprawdzi dlaczego strzeliński szpital oz wydziałem rehabilitacji odmawia opieki nad osobami wymagaj acymi rehabilitacji i dlaczego ten niby szpital to nic innego jak dojna krowa dla żądnego wielkich pieniędzy personelu.panie śmiszek. jest rok wyborczy i rozumiem że tonący na swojej orientacji seksualnej karierę polityczna chce robić ale zasady ekonomii są jedne. jesteś dobry to przeżyjesz na rynku. jesteś urzędem do spraw wypłat pensji lekarzy i pielęgniarek w pustym szpitalu to przegrywasz. poniał?ta rządząca strzelinem od 945 roku hołita z pzpr nie potrafi utrzymać szpitala. inni 100 lat temu potrafili zbudować i utrzymać. taki jest poziom umiejętności komunistycznych zabugoli i lgbtów.
Ty to byś się na pewno nadawał na prezesa, ty to chyba jesteś z zawodu dyrektorem :D
tak nadaję się na prezesa i zawodu jestem dyrektorem. w pierwszym dniu prezesowania uciąłbym koszty o 8 milionów rocznie albo złożył wniosek o upadłość ekonomicznej padlliny. ten szpital to zakład pracy chronionej służący personelowi a nie pacjentom. tam jest więcej personelu niż pacjentów a do tego i pacjenci niezadowoleni i personel niezadowolony. w pierwszym dniu pracy pogodziłbym wszystkich. no ale ty czesiu możesz sie wymienić materiałem genetycznym z posłem śmiszkiem, obrońcą swojej poselskiej posady, który w roku wyborczym żywi się nawet padliną jaką jest szpital aby nie być na utrzymaniu swojego męża biedronia. i móc zarabiać w sejmie. blisko ci czesiu do lgbt.
To zrób coś zamiast wszystkich pouczać baranie!!! I co tu ma do rzeczy orientacja seksualna??? Brakuje ci czegoś lub kogoś???
funkcja preesa szpitala to funkcja polityczna. prezesami szpitala były cioty i wiocha związana z władzą a nie ludzie potrafiący zarządzać firmą leczniczą. mam teraz zarządzać trupem zabity przez ekonomicznych idiotów? a co ja qrwa grabarzem jestem. to truchło szpitala padnie jeszcze w tym roku i nie rób ze mnie nurka śmietnikowego abym miał grzebać w resztkach po głupkach wioskowych w randze prezesa szpitala. teraz to idź do swojego wójta wiązowa- gipsiarza ze szpitala. on zagipsuje to ekonomiczne i moralne truchło szpitala a oligarcha zrobi z tego familok.

0
Gravatar
Cześ
RE: Najwyższa Izba Kontroli sprawdzi umowę sprzedaży strzelińskiego szpitala
spajker. powiedziała :
Cześ powiedziała :
spajker. powiedziała :
panie śmiszek. panie żono prezydenta słupska. nik sprawdzi umowę i wyjdzie na to że umowa jest na pełnym legalu.niech sie pan panie śmiszek nie ośmisza tylko sprawdzi dlaczego strzeliński szpital oz wydziałem rehabilitacji odmawia opieki nad osobami wymagaj acymi rehabilitacji i dlaczego ten niby szpital to nic innego jak dojna krowa dla żądnego wielkich pieniędzy personelu.panie śmiszek. jest rok wyborczy i rozumiem że tonący na swojej orientacji seksualnej karierę polityczna chce robić ale zasady ekonomii są jedne. jesteś dobry to przeżyjesz na rynku. jesteś urzędem do spraw wypłat pensji lekarzy i pielęgniarek w pustym szpitalu to przegrywasz. poniał?ta rządząca strzelinem od 945 roku hołita z pzpr nie potrafi utrzymać szpitala. inni 100 lat temu potrafili zbudować i utrzymać. taki jest poziom umiejętności komunistycznych zabugoli i lgbtów.
Ty to byś się na pewno nadawał na prezesa, ty to chyba jesteś z zawodu dyrektorem :D
tak nadaję się na prezesa i zawodu jestem dyrektorem. w pierwszym dniu prezesowania uciąłbym koszty o 8 milionów rocznie albo złożył wniosek o upadłość ekonomicznej padlliny. ten szpital to zakład pracy chronionej służący personelowi a nie pacjentom. tam jest więcej personelu niż pacjentów a do tego i pacjenci niezadowoleni i personel niezadowolony. w pierwszym dniu pracy pogodziłbym wszystkich. no ale ty czesiu możesz sie wymienić materiałem genetycznym z posłem śmiszkiem, obrońcą swojej poselskiej posady, który w roku wyborczym żywi się nawet padliną jaką jest szpital aby nie być na utrzymaniu swojego męża biedronia. i móc zarabiać w sejmie. blisko ci czesiu do lgbt.
To zrób coś zamiast wszystkich pouczać baranie!!! I co tu ma do rzeczy orientacja seksualna??? Brakuje ci czegoś lub kogoś???

0
Gravatar
spajker.
RE: Najwyższa Izba Kontroli sprawdzi umowę sprzedaży strzelińskiego szpitala
Cześ powiedziała :
spajker. powiedziała :
panie śmiszek. panie żono prezydenta słupska. nik sprawdzi umowę i wyjdzie na to że umowa jest na pełnym legalu.niech sie pan panie śmiszek nie ośmisza tylko sprawdzi dlaczego strzeliński szpital oz wydziałem rehabilitacji odmawia opieki nad osobami wymagaj acymi rehabilitacji i dlaczego ten niby szpital to nic innego jak dojna krowa dla żądnego wielkich pieniędzy personelu.panie śmiszek. jest rok wyborczy i rozumiem że tonący na swojej orientacji seksualnej karierę polityczna chce robić ale zasady ekonomii są jedne. jesteś dobry to przeżyjesz na rynku. jesteś urzędem do spraw wypłat pensji lekarzy i pielęgniarek w pustym szpitalu to przegrywasz. poniał?ta rządząca strzelinem od 945 roku hołita z pzpr nie potrafi utrzymać szpitala. inni 100 lat temu potrafili zbudować i utrzymać. taki jest poziom umiejętności komunistycznych zabugoli i lgbtów.
Ty to byś się na pewno nadawał na prezesa, ty to chyba jesteś z zawodu dyrektorem :D
tak nadaję się na prezesa i zawodu jestem dyrektorem. w pierwszym dniu prezesowania uciąłbym koszty o 8 milionów rocznie albo złożył wniosek o upadłość ekonomicznej padlliny. ten szpital to zakład pracy chronionej służący personelowi a nie pacjentom. tam jest więcej personelu niż pacjentów a do tego i pacjenci niezadowoleni i personel niezadowolony. w pierwszym dniu pracy pogodziłbym wszystkich. no ale ty czesiu możesz sie wymienić materiałem genetycznym z posłem śmiszkiem, obrońcą swojej poselskiej posady, który w roku wyborczym żywi się nawet padliną jaką jest szpital aby nie być na utrzymaniu swojego męża biedronia. i móc zarabiać w sejmie. blisko ci czesiu do lgbt.

0
Gravatar
Cześ
RE: Najwyższa Izba Kontroli sprawdzi umowę sprzedaży strzelińskiego szpitala
spajker. powiedziała :
panie śmiszek. panie żono prezydenta słupska. nik sprawdzi umowę i wyjdzie na to że umowa jest na pełnym legalu.niech sie pan panie śmiszek nie ośmisza tylko sprawdzi dlaczego strzeliński szpital oz wydziałem rehabilitacji odmawia opieki nad osobami wymagaj acymi rehabilitacji i dlaczego ten niby szpital to nic innego jak dojna krowa dla żądnego wielkich pieniędzy personelu.panie śmiszek. jest rok wyborczy i rozumiem że tonący na swojej orientacji seksualnej karierę polityczna chce robić ale zasady ekonomii są jedne. jesteś dobry to przeżyjesz na rynku. jesteś urzędem do spraw wypłat pensji lekarzy i pielęgniarek w pustym szpitalu to przegrywasz. poniał?ta rządząca strzelinem od 945 roku hołita z pzpr nie potrafi utrzymać szpitala. inni 100 lat temu potrafili zbudować i utrzymać. taki jest poziom umiejętności komunistycznych zabugoli i lgbtów.
Ty to byś się na pewno nadawał na prezesa, ty to chyba jesteś z zawodu dyrektorem :D

0
Gravatar
spajker.
RE: Najwyższa Izba Kontroli sprawdzi umowę sprzedaży strzelińskiego szpitala
panie śmiszek. panie żono prezydenta słupska. nik sprawdzi umowę i wyjdzie na to że umowa jest na pełnym legalu.niech sie pan panie śmiszek nie ośmisza tylko sprawdzi dlaczego strzeliński szpital oz wydziałem rehabilitacji odmawia opieki nad osobami wymagaj acymi rehabilitacji i dlaczego ten niby szpital to nic innego jak dojna krowa dla żądnego wielkich pieniędzy personelu.panie śmiszek. jest rok wyborczy i rozumiem że tonący na swojej orientacji seksualnej karierę polityczna chce robić ale zasady ekonomii są jedne. jesteś dobry to przeżyjesz na rynku. jesteś urzędem do spraw wypłat pensji lekarzy i pielęgniarek w pustym szpitalu to przegrywasz. poniał?ta rządząca strzelinem od 945 roku hołita z pzpr nie potrafi utrzymać szpitala. inni 100 lat temu potrafili zbudować i utrzymać. taki jest poziom umiejętności komunistycznych zabugoli i lgbtów.
0

Przeczytaj także