Amelia Kazuro i Antoni Sołtys z gminy Borów wzięli udział w Mistrzostwach Zachodniego Okręgu Karate Kontaktowego w Resku. Do rywalizacji przystąpiło 180 osób z 18 klubów z całej Polski.
Turniej został zorganizowany przez Klub Karate Kyokushin Resko pod patronatem Zachodniego Okręgu Karate Kontaktowego (ZOKK) oraz Polskiego Związku Karate Kontaktowego (PZKK). W ramach mistrzostw rozegrano konkurencje kumite (walki) oraz kata (układy techniczne) w różnych kategoriach wiekowych i wagowych. W turnieju wzięli udział zarówno młodzi adepci karate, jak i doświadczeni zawodnicy. Bardzo udany start zaliczyła Amelia Kazuro z Borka Strzelińskiego, która wywalczyła złoty medal w kumite. W drodze na najwyższy stopień podium pokonała trzy przeciwniczki. Trzeci w kumite był Antoni Sołtys z Borowa. Nasz zawodnik wygrał dwa pojedynki, a w jednym lepszy okazał się rywal. Amelia i Antoni trenują karate w Fight Club Lubawka, a ich trenerem jest Sensei Adam Kopeć.











































































Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij