Iwona Daszkiewicz zadeklarowała gotowość kontynuowania dyskusji w innym terminie. Obok Edward TraczStrzelińska Rada Powiatowa Dolnośląskiej Izby Rolniczej we Wrocławiu zaprosiła rolników na spotkanie z kierownictwem Agencji Nieruchomości Rolnych we Wrocławiu. W spotkaniu uczestniczyło kilkunastu rolników. Przybyłych na spotkanie rolników powitał Edward Tracz, przewodniczący Strzelińskiej Rady Powiatowej Dolnośląskiej Izby Rolniczej i poprosił o zabranie głosu gości z Wrocławia.

- Dziękuję za zaproszenie. Ze swojej strony deklaruję, że zawsze znajdę czas na spotkanie, jeżeli będzie taka potrzeba. Czasami terminy mogą być dłuższe, bo codziennie odbywam kilka spotkań. Ale zapraszam do Agencji Nieruchomości Rolnych we Wrocławiu. Po uzgodnieniu terminu na pewno odpowiem na zgłaszane wątpliwości, czy pytania. Jeżeli jest taka potrzeba to możemy już dziś znaleźć termin takiego spotkania. Z jednym z panów będę rozmawiała już jutro w siedzibie Agencji Nieruchomości – tak przywitała się z obecnymi na sali rolnikami Iwona Daszkiewicz, dyrektor ANR o/t Wrocław.
Najwięcej pytań dotyczyło kupna ziemi przez rolników, a właściwie sprzedaży gruntów będących w gestii Agencji Nieruchomości Rolnych w powiecie strzelińskim. Odpowiadający na pytania pracownicy ANR potwierdzili skierowanie do sprzedaży gruntów wydzielonych z areału dzierżawionego do tej pory przez duże przedsiębiorstwa rolne. Szczegółowe informacje o najbliższych przetargach można znaleźć na internetowej stronie wrocławskiego oddziału ANR (http://wroclaw.anr.gov.pl/ot/).
Na drugą grupę pytań składały się wątpliwości rolników, co do wyceny ziemi i pracy rzeczoznawców. Dyskutanci podnosili przede wszystkim zawyżanie przez ANR cen wywoławczych za 1 ha ziemi na przetargach. Dyrektor Iwona Daszkiewicz odpowiedziała, że wyceny dokonują rzeczoznawcy wyłonieni w konkursie i że ani ona ani nikt w ANR nie ma wpływy na ich pracę. Różnice w wycenie poszczególnych rzeczoznawców mogą się brać z faktu stosowania przez nich różnych metod wyceny. – Pozytywnie oceniam przebieg dzisiejszego spotkania. Padło wiele pytań, choć zdaję sobie sprawę, że ze względu na ograniczony czas spotkania, mogło ich paść o wiele mniej. Zadowolony jestem szczególnie z otwartości pani dyrektor Daszkiewicz, która zadeklarowała gotowość spotykania się członkami strzelińskiej RP DIR – powiedział naszemu reporterowi Edward Tracz, przewodniczący powiatowych struktur DIR.


 

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.