To już druga akcja z inicjatywy sołtysa i rady sołeckiej Sarb. Tym razem odbyła się w mało sprzyjających warunkach pogodowych, a mimo to chętnych do udziału w niej nie zabrakło.
Pierwsza akcja obyła się 23 marca. - Sprzątaliśmy od Szklar do skrzyżowania w Sarbach - mówi Izabela Kobierska, sołtys Sarb. - Zebraliśmy dwie duże przyczepy śmieci. Najwięcej odpadów było w lasku, gdzie dosłownie było wysypisko śmieci. Także sporo śmieci było pomiędzy Sarbami Górnymi a Sarbami. Sprzątanie w tym dniu zajęło nam 6 godzin. Zaczęliśmy o godz. 10, a skończyliśmy o godz. 16. W akcję zaangażowało się 10 osób. W drodze w kierunku Głowaczowa
Drugą akcję zaplanowano na środę, 10 kwietnia. Mieszkańcy sprzątali miejscowy cmentarz i teren od skrzyżowania do Głowaczowa. - Dziś przy okazji sprzątania apelowaliśmy do mieszkańców o wystawianie złomu - dodaje Kobierska. - To był pomysł naszego proboszcza. Pieniądze ze sprzedaży będą przekazane na rzecz kościoła w Sarbach. Poza tym od czwartku robiliśmy palmy, które były sprzedawane w niedzielę przed Mszą św. Uzyskane środki będą przekazane na kościół.
Środowa akcja w Sarbach zakończyła się ogniskiem integracyjnym. Gratulujemy mieszkańcom zaangażowania w sprawy wsi. W ślad za Sarbami poszły inne sołectwa w gminie Przeworno, m.in. Rożnów. Przypomnijmy, w latach wcześniejszych także sołtys i rada sołecka Przeworna angażowali się z mieszkańcami w podobne akcje.

Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.