Koło założyły, aby pobudzić aktywność społeczną w miejscowości. Panie z KGW Cierpice traktują swoją działalność jako dobrą formę spędzania wolnego czasu. Dzięki ich inicjatywom, udało się pobudzić do działania wielu mieszkańców.
Koło Gospodyń Wiejskich w Cierpicach jest młodą organizacją, gdyż założono je w grudniu 2018 roku. - Dostaliśmy informację z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, że jest możliwość założenia koła gospodyń. Skontaktowałam się paniami, które były zainteresowane przystąpieniem do takiej organizacji - mówi przewodnicząca KGW Anna Bura.KGW Cierpice zaprezentowało naszemu dziennikarzowi nowe koszulki
Gospodynie doceniają też współpracę z sołectwem, gdyż wspólnie udało im się zorganizować wiele społecznych inicjatyw. - Na przykład wystroiłyśmy miejscowy kościół na Boże Narodzenie. Piekłyśmy też ciasta w ramach akcji charytatywnej dla Filipa. Urządziłyśmy też dzień kobiet i dzień matki, gdzie zaproszone były wszystkie panie z sołectwa. Głównym powodem założenia koła była chęć spotykania się, spajania lokalnej społeczności. Chcemy, aby wioska się rozruszała, a jej mieszkańcy angażowali się społecznie - dodaje przewodnicząca.
Chociaż na liście członków KGW są kobiety, to mężczyźni chętnie pomagają w różnego rodzaju inicjatywach.
Tekst ukazał się w 28 (1017) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz tu lub tutaj.

Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.