W poniedziałek, 13 lipca, rozpoczęły się prace związane z przebudową węzła przesiadkowego Strzelińskiej Komunikacji Publicznej. Jak informuje strzeliński magistrat, prace zostały zaplanowane tak, aby umożliwić pasażerom ciągłe korzystanie z dworca autobusowego.
Zgodnie z harmonogramem, w pierwszej kolejności zostanie wykonana przebudowa wjazdu i wyjazdu z terenu punktu przesiadkowego oraz wykonanie stanowisk postojowych dla autobusów rejsowych. Następnie zostaną przygotowane stanowiska postojowe dla busów SKP oraz jezdnia manewrowa. W ramach inwestycji przebudowany zostanie także system odwodnienia. Inwestycja powinna zostać zrealizowana do 30 września br. Wykonawca, firma Globistic – Rajmund Czernik z Pęcza, za wykonane prace otrzyma wynagrodzenie w wysokości 437.739,78 złotych.
Środki przeznaczone na realizację tej inwestycji pochodzą w całości z budżetu gminy Strzelin.
Tekst ukazał się w 28 (1017) wydaniu "Słowa Regionu".

Komentarze   

Gość Permalink5 +1 Gość
Klawe życie...
... bo w samorządach nikt nikomu nic nie zrobi!
2020-08-04 16:30 Cytować Zgłoś administratorowi
Kasa Permalink4 +3 Kasa
RE: Nowy dworzec autobusowy
Cytuję Strzelin:
to za ile gmina kupiła ten plac od pośrednika?
o ile pamiętam Oława sprzedawała całość za 600 tyś.

No a strzeliński UMIG płaci 440.000 tys firmie Pana Rajmunda. Ciekawe ile jest wart metr kwadratowy tego placyku. No cóż tu placyk tam ratusz i wszyscy są szczęśliwi. A jeszcze zapomniałem o rabatkach, jajkach wielkanocnych i szopkach. Tak szopki to są a w nich barany i klaszczące Lemingi.
2020-08-04 14:24 Cytować Zgłoś administratorowi
Strzelin Permalink3 +6 Strzelin
RE: Nowy dworzec autobusowy
to za ile gmina kupiła ten plac od pośrednika?
o ile pamiętam Oława sprzedawała całość za 600 tyś.
2020-08-04 06:43 Cytować Zgłoś administratorowi
Rororo Permalink2 +10 Rororo
RE: Nowy dworzec autobusowy
Czy po wybudowaniu nowego "dworca" autobusowego sąsiadująca działka z przeznaczeniem na budowę dworca autobusowego zmieni swoje przeznaczenie w miejscowym planie zagospodarowania terenu?
2020-08-02 09:21 Cytować Zgłoś administratorowi
nikt Permalink1 +14 nikt
RE: Nowy dworzec autobusowy
Myślę, że używanie pojęcia "dworzec" wobec tego utwardzonego kawałka placu, to jednak gruba przesada. No chyba, że gdzieś przegapiłem kasy biletowe, punkt informacji, małą gastronomię czy choćby poczekalnie . Dworzec, to miał Strzelin za komuny. Teraz to tylko przystanek.
2020-08-01 06:59 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.