Tydzień temu pisaliśmy o ścieżkach rowerowych, które powstaną na terenie Przeworna. Okazało się, że przy okazji tej inwestycji wyszło na wierzch wiele innych problemów związanych z gminną turystyką i nie tylko.
Podczas ostatniej, zdalnej sesji Rady Gminy Przeworno radni zdecydowali o przystąpieniu do Stowarzyszenia Rzeczpospolita Samorządowa. Dzięki temu projektowi, w gminie Przeworno ma powstać ok. 6 kilometrów ścieżki rowerowej z Przeworna w kierunku Głębokiej. Generalnie radnym podobał się pomysł budowy ścieżek, ale przy okazji zwracali uwagę na inne problemy, z którymi borykają się mieszkańcy gminy.
Radny Tomasz Błażejewski zastanawiał się, czy jest to dobry kierunek działania. - Czy nie powinniśmy szukać możliwości, aby wyremontować drogi wokół siebie? (…) Będziemy się teraz zajmować ścieżkami rowerowymi, a co z drogami, które są użytkowane przez wszystkich? - pytał. Odpowiedzi udzieliła mu sekretarz gminy Urszula Iżykowska-Mroczko. - Zgadzam się z panem, że...
Tekst ukazał się w 44 (1033) wydaniu "Słowa Regionu". Cały tekst przeczytasz tu lub tutaj
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.