W minionym tygodniu ruszyła gazyfikacja Przeworna. W pierwszej kolejności podłączona będzie do sieci szkoła, a później urząd gminy. Następnie sieć gazowa będzie doprowadzana do prywatnych nieruchomości.

Potężne zbiorniki na ciekły gaz ziemny LNG, przypominające silosy na zboże, staną przy ul. Kolejowej w Przewornie, w miejscu dawnej hydroforni. W ubiegłym tygodniu ruszyły pierwsze prace ziemne. Został już wyciągnięty z ziemi zakopany tam wielki zbiornik. Teren został wyrównany i wylane zostaną fundamenty, na których ustawione będą zbiorniki.
- W pierwszej kolejności gaz popłynie do szkoły, ale także budynku urzędu gminy. Będzie również możliwość przyłączy indywidualnych, czyli mieszkań i domów jednorodzinnych – wyjaśnia dyrektor Mariusz Michułka - Pomysł gazyfikacji zainicjował wójt Andrzej Łuczak – mówi Mariusz Michułka, dyrektor Szkoły Podstawowej w Przewornie. - W poniedziałek, 9 listopada, podpisałem już umowę na przyłącze z firmą PGNiG (Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA). Dokonałem tego podczas spotkania roboczego z dyrektorem do spraw technicznych tego przedsiębiorstwa. Był już wcześniej przygotowany projekt podłączenia naszej szkoły, ale życie go zweryfikowało. W trakcie spotkania omówiliśmy sposób podłączenia i doprowadzenia sieci do kotłowni, nanosząc poprawki do projektu. Prace mają być zakończone do końca grudnia 2020r.
Przypomnijmy, że w kotłowni przy szkole w Przewornie od wielu lat stoją już dwa piece gazowe. Każdy po 370 kW. Zasilane były gazem LPG. - Już wcześniej korzystaliśmy z takiej formy ogrzewania i między innymi dlatego zdecydowaliśmy się na opał gazem LNG – kontynuuje dyrektor Michułka. - Te piece są w bardzo dobrym stanie. Wystarczy tylko zmienić w nich dysze. Samo przyłącze, które wykona firma PGNiG, będzie nas kosztować około 10 tys. zł. Pierwszą ratę mamy zapłacić w ciągu 14 dni, resztę po wykonaniu zlecenia.

Tekst ukazał się w 45 (1034) wydaniu "Słowa Regionu". Cały tekst przeczytasz tu lub tutaj

Komentarze   

Łukasz Permalink4 +1 Łukasz
A kiedy gmina DST
Szkoda, że gmina Strzelin nie jest gazyfikowana.
Tutaj szefowa ma inne priorytety.
2020-11-26 22:29 Cytować Zgłoś administratorowi
von marek Permalink3 +2 von marek
RE: Ruszyła gazyfikacja Przeworna
Cytuję Gość:
I proszę można? Można! A pozostali "włodarze" śpią niczym niedźwiedzie! Panowie może zrobilibyście coś korzystnego dla lokalnych społeczności, zwłaszcza, że droga już jest utorowana!

Zapraszam do Borowa - taka instalacja jest u nas już od roku i wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni.
2020-11-24 20:11 Cytować Zgłoś administratorowi
Super Permalink2 0 Super
Super
Mam nadzieję że kanalizacja zawita w miarę szybko w krzywinie i pozostałych wioskach
Włodarze zadbajcie o lepsza infrastrukturę bo to dla nas i naszego potomstwa zostanie im więcej będzie zrobione tym lepiej będzie się żyło w takiej Gminie :-)
Pozdrawiam
2020-11-24 18:55 Cytować Zgłoś administratorowi
Gość Permalink1 +1 Gość
Można?
I proszę można? Można! A pozostali "włodarze" śpią niczym niedźwiedzie! Panowie może zrobilibyście coś korzystnego dla lokalnych społeczności, zwłaszcza, że droga już jest utorowana!
2020-11-24 15:50 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.