W ostatnich tygodniach kilka razy dochodziło do awarii sieci wodociągowej na terenie gminy Przeworno. Czy inwestycja za prawie 800 tys. zł sprawi, że mieszkańcy zapomną o tym problemie?

W gminie Przewornie zrealizowano właśnie bardzo potrzebną inwestycję. Mowa o kompleksowej modernizacji Stacji Uzdatniania Wody w Karnkowie. – Zakres prac obejmował dostawę i montaż trzech nowych filtrów pośpiesznych wraz z nowymi złożami filtracyjnymi – informuje wójt Andrzej Łuczak. – Filtry zostały wyposażone w armaturę odcinająco-regulującą oraz nowe rurociągi technologiczne uzupełnione przepływomierzami. Stacja zyskała również dwie nowe sprężarki oraz dmuchawę odpowiadające za proces napowietrzania wody, a także proces płukania filtrów. Jednocześnie firma ELEKTROSTER, która była odpowiedzialna za tę inwestycję w zakresie modernizacji technologii, przeprowadziła demontaż istniejącej instalacji elektrycznej oraz montaż nowej instalacji elektrycznej obiektowej na zewnątrz i wewnątrz oraz montaż urządzeń, odpowiadających za pomiary technologiczne – dodaje nasz rozmówca. Na Stacji Uzdatniania Wody w Karnkowie przeprowadzono także prace remontowe, które zrealizowała firma Ciepły Dom Dariusza Pożuczka. W ramach inwestycji wymieniono...
Cały tekst ukazał się w papierowym wydaniu Słowa.
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.