W Szkole Podstawowej w Przewornie miały miejsce wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Przeworno. Wyłonionych zostało 10 przedstawicieli, reprezentantów klas IV-VIII.
W dniu wyborów uczniowie mogli samodzielnie, jak dorośli obywatele, dokonać wyboru swoich przedstawicieli, którzy będą ich reprezentantami w strukturach Młodzieżowej Rady Gminy. Poprzedzająca wybory, dobrze przygotowana i przeprowadzona, kampania wyborcza w szkole, pod nadzorem ich opiekunów była cennym doświadczeniem dla całej społeczności szkolnej. Zachęciła uczniów do zastanowienia się nad wyborem „młodzieżowych liderów”. Ponadto stworzyła okazję do dialogu na poziomie szkolnym nad problemami i potrzebami młodzieży na terenie gminy. Działalność Młodzieżowej Rady Gminy jest jednym ze sposobów zainteresowania młodzieży sprawami lokalnymi oraz zaangażowania ich w życie swojej społeczności. Jest też doskonałą lekcją lokalnego patriotyzmu i podejmowania decyzji dotyczących spraw związanych z młodzieżą na poziomie lokalnym.

Na ten temat pisaliśmy w 19 (1157) wydaniu papierowym Słowa Regionu.

Komentarze   

... Permalink2 +3 ...
RE: Lekcja lokalnego patriotyzmu
Komsomołka.
2023-05-30 23:38 Cytować Zgłoś administratorowi
Ring Permalink1 -2 Ring
RE: Lekcja lokalnego patriotyzmu
Brawo my!!!
2023-05-30 21:47 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.