Inicjatorem powołania Młodzieżowej Rady Gminy Przeworno jest Kamil Kamiński, przewodniczący Rady Gminy Przeworno. Na zdjęciu z nowo wybranymi młodymi radnymi
W Szkole Podstawowej w Przewornie miały miejsce wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Przeworno. Wyłonionych zostało 10 przedstawicieli, reprezentantów klas IV-VIII.
W dniu wyborów uczniowie mogli samodzielnie, jak dorośli obywatele, dokonać wyboru swoich przedstawicieli, którzy będą ich reprezentantami w strukturach Młodzieżowej Rady Gminy. Poprzedzająca wybory, dobrze przygotowana i przeprowadzona, kampania wyborcza w szkole, pod nadzorem ich opiekunów była cennym doświadczeniem dla całej społeczności szkolnej. Zachęciła uczniów do zastanowienia się nad wyborem „młodzieżowych liderów”. Ponadto stworzyła okazję do dialogu na poziomie szkolnym nad problemami i potrzebami młodzieży na terenie gminy. Działalność Młodzieżowej Rady Gminy jest jednym ze sposobów zainteresowania młodzieży sprawami lokalnymi oraz zaangażowania ich w życie swojej społeczności. Jest też doskonałą lekcją lokalnego patriotyzmu i podejmowania decyzji dotyczących spraw związanych z młodzieżą na poziomie lokalnym.

Na ten temat pisaliśmy w 19 (1157) wydaniu papierowym Słowa Regionu.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
...
RE: Lekcja lokalnego patriotyzmu
Komsomołka.
0
Gravatar
Ring
RE: Lekcja lokalnego patriotyzmu
Brawo my!!!
0

Przeczytaj także