Wszystko wskazuje na to, że zniszczony przez pożar budynek socjalny nie będzie odbudowany. W tej chwili gmina nie ma na ten cel pieniędzyBudynek pogorzelców z Przeworna nadal stoi. Czy będzie odbudowany, czy raczej rozebrany?

18 października 2014 r. w jednej chwili cztery rodziny z Przeworna straciły wszystko, co miały. Pożar pochłonął ich mieszkania, niszcząc cały dobytek. Na szczęście nic poważnego nikomu się nie stało. Od tej tragedii minęły niecałe 4 miesiące. Wszyscy poszkodowani lokatorzy otrzymali lokale zastępcze. Deklaracja poprzedniego wójta Aleksandra Beka była wówczas jednoznaczna. W artykule, który ukazał się 22 października 2014r. w Słowie Regionu stwierdził: - Intencja nasza jest jednak taka, aby tak czy inaczej, ten dom odbudować.
A jak dziś przedstawia się sprawa? Czy zapowiedź poprzedniego wójta będzie zrealizowana przez nowe władze?
- Poleciłem kierownikowi ZUK, aby podjął działania co do rozbiórki ściany szczytowej budynku - wyjaśnia Jarosław Taranek, wójt gminy Przeworno. - Otrzymałem wyjaśnienia, że będzie rozebrana. Powinno to nastąpić już w najbliższym czasie. Budynek jednak nie będzie odbudowany. W tej chwili gmina nie ma na ten cel pieniędzy. Wszyscy poszkodowani przez pożar mieszkańcy otrzymali lokale zastępcze.
Wójt Taranek dodał też, że tuż po objęciu stanowiska, odbył spotkania z kierownikami wszystkich referatów i jednostek gminnych. Wówczas podczas rozmowy z kierownik GOPS dowiedział się, że pomoc dla poszkodowanych w pożarze nie była znaczna. - Gmina wystąpiła do kilku instytucji, ale nie było dużego odzewu - wyjaśnia wójt Jarosław Taranek. - Dlatego skontaktowałem się z menedżerem firmy Whirlpool we Wrocławiu. Otrzymaliśmy odpowiedź, abyśmy sprecyzowali potrzeby, jaki sprzęt jest potrzebny dla poszkodowanych przez pożar. Gdy to zrobiliśmy, dostaliśmy pismo, że Whirlpool pozytywnie rozpatrzył nasz wniosek.

Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.