W ostatnim czasie doszło do zmian w zarządzie Strzelinianki. Prezesa Jakuba Orzechowskiego zastąpił Grzegorz Bulak, który specjalnie dla Słowa Regionu podsumował minioną rundę, opowiedział o planach na przyszłość oraz wzmocnieniach zespołu seniorskiego.
W lecie doszło do połączenia trzech klubów piłkarskich z gminy Strzelin: Strzelinianki, Fundacji Młodzi Sportowcy oraz MPC Pęcz. W ostatnim czasie doszło do zmian w zarządzie strzelińskiej drużyny. Nowym prezesem został Grzegorz Bulak, który zastąpił Jakuba Orzechowskiego. Panowie zamienili się pozycjami, ponieważ Bulak wcześniej był wiceprezesem, a teraz został nim Orzechowski. Wiceprezesem jest także Dominik Szaniawski, a członkami zarządu zostali Jarosław Wróblewski oraz Bartłomiej Lipa. – Patrząc z perspektywy kilku miesięcy mogę stwierdzić, że fuzja była bardzo dobrą decyzją – mówi prezes Strzelinianki Grzegorz Bulak. – Dzięki połączeniu z FMS-em zdecydowanie poszerzyła się nasza kadra. W akademii szkoli się większość młodych piłkarzy z gminy Strzelin. Bazujemy na doświadczeniu naszego sztabu szkoleniowego, który wzmocnił się po fuzji. Trenerzy pracują na specjalnej platformie, dzięki czemu cały system szkoleniowcy został ujednolicony. Oczywiście, z fuzją wiązały się także problemy, które w większości udało nam się już rozwiązać, m.in.: z miejscami do treningów logistyką. W akademii ośmiu szkoleniowców pracuje z trzynastoma grupami i wszystkim musieliśmy zapewnić jak najlepsze warunki – mówił Grzegorz Bulak.
Dlaczego seniorzy nie pojechali na mecz klasy okręgowej? Prezes Grzegorz Bulak od lat związany jest z lokalnym futbolem
Zarząd Strzelinianki zadowolony jest z wyników oraz rozwoju młodych zawodników. - Na rezultaty zwracamy uwagę zwłaszcza od juniora wzwyż. W młodszych kategoriach wiekowych wynik jest sprawą drugorzędną, a liczy się przede wszystkim dobra zabawa, szkolenie i rozwój graczy. Juniorzy zajęli miejsce na podium klasy okręgowej, więc możemy być zadowoleni – mówił Bulak. Niestety, powodów do radości włodarzom klubu w rundzie jesiennej nie dostarczyli seniorzy. Pierwszy zespół wywalczył w klasie okręgowej zaledwie punkt i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Dodatkowo, drużyna nie pojechała na jeden z meczów ligowych z powodu problemów kadrowych. Drugi zespół seniorów ze zmiennym szczęściem rywalizuje na poziomie klasy A. – Na pewno nie zrezygnujemy z utrzymywania dwóch ekip seniorskich. Drugi zespół ma pomóc nam przygotować juniorów do seniorskiej piłki. Pierwsza drużyna będzie walczyć o utrzymanie w klasie okręgowej. Mieliśmy trochę pecha, a ten punkt nie oddaje w pełni naszego potencjału. Liczyliśmy na wyższą pozycję po tej rundzie. Nie zrezygnujemy z naszych długofalowych planów, nawet jeśli ten sezon miałby zakończyć się spadkiem. Nie pojechaliśmy na mecz do Jelcza-Laskowic, ponieważ zbyt późno otrzymaliśmy informacje od zawodników, że nie będą mogli pojechać na pojedynek. Wyjazdy służbowe, prywatne i kontuzje spowodowały, że nie dysponowaliśmy kadrą. Rywale nie zgodzili się na przełożenie pojedynku, a my nie mieliśmy już czasu, żeby uzupełnić skład juniorami lub graczami drugiej ekipy. Wyciągnęliśmy wnioski, żeby taka sytuacja nie miała miejsca w przyszłości – dodał Grzegorz Bulak.
Kto wzmocni Strzeliniankę?Trener Piotr Hałas nadal odpowiedzialny będzie za seniorów ze Strzelina
Działacze zdają sobie sprawę, że Strzelinianka musi się wzmocnić, jeśli chce włączyć się do walki o pozostanie w lidze. - Planujemy wzmocnienia i rozglądamy się za zawodnikami na naszym, lokalnym rynku. Chcemy, żeby w Strzelinie grali piłkarze z regionu. Patrząc na nasze statystyki, to koniecznością jest sprowadzenie bramkarza oraz skutecznego napastnika. Rozmawiamy już z klubami, graczami, ale jest jeszcze za wcześniejsze, żeby mówić o konkretnych nazwiskach. Nie dojdzie na pewno do zmian w sztabie szkoleniowym i z seniorami nadal pracować będzie Piotr Hałas – dodaje prezes Strzelinianki. Seniorzy wznowią treningi w styczniu i przygotowywać będą się trzy razy w tygodniu na własnych obiektach. Dodatkowo drużyna rozegra kilka gier kontrolnych.Komentarze   

spajker Permalink3 +8 spajker
RE: Fuzja była dobrą decyzją
Cytuję Franka:
Ktoś kogoś zastąpił " na funkcji"? Tak bardzo szkoda Wam kilku złotych dla kogoś kto wreszcie będzie redagował teksty?

fakt, te ich teksty staropolskie jakieś. w tfuu korporacji pisze się że " CEO destynował na lidera zespołu kowalskiego i teraz kowalski z teamem będą procedować na osiągnięcie targetu miesiąca aby ciągnąć na sukcesie. sprawa do zrobienia na ASAP". ten korektor ze słowa regionu chciał tekst skorygować ale spieszył się na lunch a na mieście był duży traffic.
jak będziesz posługiwać się takim językiem korpo to od razu widać że jesteś trendy i pracę dostaniesz, no ale jeżeli chcesz w korpo znaleźć dział kadr to nie znajdziesz bo tam jest HR manager i z językiem polskim job nie dostaniesz. nie martw się jednak, są appki na fona, robisz logo na fejsa i masz chociaż fejm i fun.
2018-12-29 10:20 Cytować Zgłoś administratorowi
Franka Permalink2 +4 Franka
RE: Fuzja była dobrą decyzją
Ktoś kogoś zastąpił " na funkcji"? Tak bardzo szkoda Wam kilku złotych dla kogoś kto wreszcie będzie redagował teksty?
2018-12-28 19:18 Cytować Zgłoś administratorowi
Nemo Permalink1 +8 Nemo
RE: Fuzja była dobrą decyzją
Skoro jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle. Według mnie Panowie zaklinają rzeczywistość. Miejsce pierwszej Strzelinianki świadczy o wszystkim. Na co są wydawane duże pieniądze z Gminy Strzelin.
2018-12-28 14:37 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz bez hejtu! Redakcja Słowa Regionu jest przeciwna zamieszczaniu wulgarnych, przesyconych nienawiścią komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem użyj opcji - zgłoś administratorowi.