W Strzelinie prężnie działa sekcja pływacka
Mieszko Palmi-Kukiełko najpierw wystartował w Strzelinie w 24-godzinnym ultramaratonie pływackim, gdzie zajął drugie miejsce przepływając 70 km 350 m, a od września został trenerem strzelińskiej sekcji pływackiej. Poznajcie utytułowanego szkoleniowca.
Mieszko Palmi-Kukiełko pochodzi z Krainy Tysiąca Jezior, a konkretnie z miejscowości Wejsuny. - Przygodę z pływaniem rozpocząłem już w wieku zaledwie 2 lat. Początkowo była to zabawa i oswajanie z wodą. Jednak stopniowo rozwijałem się w tym kierunku i w wieku 9 lat rozpocząłem treningi w sekcji pływackiej MKS Roś Pisz. Trzy lata później przeszedłem do klubu MTP Kormoran Olsztyn, gdzie spędziłem 4 lata. Kolejnym etapem była Szkoła Mistrzostwa Sportowego we Wrocławiu i WKS Śląsk Wrocław – opowiada trener strzelińskiej sekcji. Palmi-Kukiełko ma na swoim koncie wiele sukcesów: to wielokrotny medalista mistrzostw Polski (3 złote, 2 srebrne, 10 brązowych medali), dwukrotny rekordzista naszego kraju (200 m stylem dowolnym i w sztafecie 4x200 m stylem dowolnym), wicemistrz Polski w pływaniu na wodach otwartych, wiele razy stawał na podium maratonów pływackich. Poza tym startował w międzynarodowych zawodach, m.in. w Niemczech i Czechach. Mieszko to wielokrotny medalista Mistrzostw Polski
-Pod koniec roku 2016 zakończyłem przygodę z pływaniem na poziomie wyczynowym. Jednak po tylu latach treningów i rywalizacji, musiałem znaleźć odskocznię. Aktualnie startuję w zawodach Open Water, Masters i różnych wyzwaniach pływackich. W tym roku wygrałem cały cykl pływania długodystansowego na wodach otwartych - Puchar Warmii i Mazur, a w listopadzie tego roku na Zimowych Mistrzostwach Polski Masters w Olsztynie wywalczyłem aż 12 medali, przy tym bijąc 6 rekordów Polski – mówił Mieszko. Jest trenerem II klasy pływania oraz instruktorem pływania. Dodatkowo jest na V roku studiów na AWF we Wrocławiu i pozostało jemu jeszcze pół roku do uzyskania tytułu magistra.
Palmi-Kukiełko lubi pływackie wyzwania
Przepłynął w Strzelinie ponad 70 km
Mieszkańcy Strzelina o Mieszku mogli po raz pierwszy usłyszeć w listopadzie 2017 roku, kiedy wziął udział w 24-godzinnym ultramaratonie pływackim w Aquaparku Granit. Był drugi z doskonałym wynikiem 70 km 350 m. Od września prowadzi zajęcia sekcji pływackiej Aqua Masters Strzelin. - Treningi odbywają się cztery razy w tygodniu, w różnych godzinach, z podziałem na umiejętności pływackie każdego z zawodników. Przedział wiekowy jest naprawdę szeroki od 7 do 18 lat. Nabór do sekcji cały czas trwa i zachęcam wszystkich do rozpoczęcia przygody z tym sportem – dodał trener Aqua Masters. W piątek, 4 stycznia, o godz. 18:15 w strzelińskiej pływalni odbędzie się oficjalne spotkanie z zarządem Strzelińskiego Centrum Sportowo-Edukacyjnego i ze szkoleniowcem. Omówione zostaną cele sekcji, planowane starty, sprawy formalne oraz korzyści z pływania. Serdecznie zachęcamy do udziału w spotkaniu i poznaniu utytułowanego sportowca.
Mieszko Palmi-Kukiełko wygrał cykl pływania długodystansowego  na wodach otwartych

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker
RE: Utytułowany trener szkoli pływaków w Strzelinie
Mx powiedziała :
Przepraszam, ten koleś innej pozycji nie zna? Tak szczerze, nie ma się czym chwalić:(
taka postawa + treść wyciągów bankowych stwarza dobrą szanse na przekazanie swoich genów jakieś szczuplej blondynce w ciemnych okularach.jak pozycja zostanie a wyciągi bankowe uwiędną to pozycja mu nie pomoże. przekona go o tym komornik będący najemnikiem jego byłej ukochanej.

0
Gravatar
Mx
.
Przepraszam, ten koleś innej pozycji nie zna? Tak szczerze, nie ma się czym chwalić:(
0

Przeczytaj również