Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Trener strzelińskiej sekcji pływackiej Aqua Masters Mieszko Palmi-Kukiełko jest jednym z najlepszych pływaków na świecie. Światowa Federacja Pływacka (FINA) podsumowała starty Masters uzyskane w roku 2018 na całym świecie.
Dzięki uzyskanym rezultatom podczas listopadowych Mistrzostw Polski Masters w Olsztynie w swojej kategorii wiekowej zajął czwarte miejsce na świecie w stylu dowolnym na 1500 m i siódme w stylu grzbietowym na 200 m. Czas uzyskany na 400 m w stylu zmiennym dałby mu trzecie miejsce na świecie, ale ze względu na awarię systemu pomiarowego osiągnięty rezultat został unieważniony.
Natalia ma 9 lat i pływała prawie 6 godzin, osiągając dystans 6 km
Kolejny pływacki maraton w Strzelinie
W nocy z 16 na 17 marca na 47 pływalniach w Polsce został rozegrany VI Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki - Otyliada 2019. W tym roku w tej najbardziej masowej imprezie, wzięło udział 2500 zawodników Uczestnicy Otyliady 2019 w całej Polsce przepłynęli łącznie 19132 km i 491 metrów. W pływalni Aquapark Granit w Strzelinie wystartowało 29 osób, które łącznie przepłynęły 370km 100m.Ta noc była pełna emocji, bo w rywalizacji brał udział trener strzelińskiej sekcji pływackiej Aqua Masters Mieszko Palmi-Kukiełko, który przepłynął 48km300 m, i wywalczył drugi wynik w Polsce. Jest to również trzeci wynik w całej historii Otyliady. To nie koniec sukcesów trenera. Mieszko pobił również rekord naszej pływalni. Ostatni wynosił 38km250m.Musimy też wspomnieć o strzelińskiej, najmłodszej uczestniczce Natalii Gosthorskiej, od której wiele osób mogłoby uczyć się determinacji. Natalia ma 9 lat i pływała prawie 6 godzin, osiągając 6 km. Duże gratulacje należą się również Milenie Mroczko, która przepłynęła 1300m. - Jesteśmy z nich szczególnie dumni, bo zarówno Natalia, jak i Milena pływają w naszej sekcji pływackiej Aqua Masters. Warto też wspomnieć, że najstarszym uczestnikiem w całej Polsce był pan Juliusz Kubisz (90 lat), który w Strzelinie przepłynął 2 km – mówił trener Mieszko Palmi-Kukiełko.

Trenuj pod okiem mistrza
W sekcji Aqua Masters przy Strzelińskim Centrum Sportowo-Edukacyjnym trenuje już ponad 50 osób. - Cały czas szlifujemy formę. Już teraz widać ogromne efekty i u wszystkich nastąpiła poprawa techniki, szybkości oraz wytrzymałości. Przed nami zawody, które odbędą się 12 kwietnia na strzelińskiej pływalni Aquapark Granit. Będzie się działo! – powiedział Mieszko Palmi-Kukiełko. Jeśli jesteście zainteresowani dołączeniem do sekcji pływackiej Aqua Master sprosimy o kontakt przez e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Więcej informacji uzyskać można pod numerami tel. 717902630 i 664989922.
Radosław Kwiatkowski

Komentarze   

spajker Permalink1 0 spajker
RE: Mieszko w światowej czołówce
jestem lepszy od mieszka. on przepłynał zaledwie 48 ,3 kilometrów a ja przejechałem samochodem ponad 52 kilometry.
muszę jednak dodać że wielki chłop z niego, w basenie na głębokości180 cm woda sięga mu do pasa.
2019-04-08 22:16 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz