Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
W sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Strzelinie odbyła się III edycja Memoriału Szachowego im. Zbigniewa Chomickiego, który był nauczycielem sztuki szachowej, organizatorem wielu zawodów i pasjonatem tej dyscypliny sportowej.
Do rywalizacji przystąpiło ponad 40 osób. Rozgrywki odbyły się systemem szwajcarskim na dystansie siedmiu rund. W kategorii mężczyzn najlepszy był Filip Cukrowski z Łodzi, a wśród kobiet bezkonkurencyjna okazała się Wiktoria Sowa z Opola. Ze strzelińskich reprezentantów najlepiej spisał się Rafał Sroka (miejsce 14). W pierwszej dwudziestce znalazło się także miejsce dla innych zawodników z gminy Strzelin: Roman Matwijów (18), Piotr Stasiów (20). Najlepszą, strzelińską szachistką była Martyna Kuriata. Organizatorem zawodów było Strzelińskie Centrum Sportowo-Edukacyjne, a patronat honorowy objęła burmistrz Dorota Pawnuk. Do rywalizacji przystąpiło kilkadziesiąt osób
Uczestnicy, zaproszeni goście, przyjaciele oraz rodzina Zbigniewa Chomickiego jednomyślnie podkreślali, że jest to bardzo wzruszająca i podniosła chwila, upamiętniająca człowieka, który znaczną część swojego życia, przeszło 46 lat, poświęcił na rzecz kultywowania tej królewskiej gry. Przypomnieć należy, że Zbigniew Chomicki z sukcesami reprezentował ziemię strzelińską na kilkuset krajowych i międzynarodowych turniejach szachowych. Szachy były drugim życiem Zbigniewa. Swoją pasję zaszczepiał zarówno młodzieży, jak i dorosłym, co potwierdza znacząca ilość osób uczestniczących w zawodach.
W zawodach udział wzięła także młodzieżNajlepsi szachiści III Memoriału odebrali nagrody i puchary


Komentarze   

Permalink1 0 spajker
RE: Szachiści pamiętają o Zbigniewie Chomickim
zbigniew był skromnym człowiekiem. nie epatował swoim mistrzostwem. był zupełnie niedzisiejszy.
dzisiaj byle piłkarz jeszcze nie strzelił gola ale chce 1 milion pensji na mc, już ma 40 tatuaży, 40 kochanek, 40 zdjeć z egzotycznych wakacji 40 wywiadów, no tylko nie ma siły biegać po boisku a i umiejętności gry też brakuje.
dzisiaj jakis analfabeta góral z obitą bokserską twarzą jest w znany w polsce, ba , on nawet chciał być europosłem bo stwierdził "że z czegoś trzeba żyć", jakiś skoczek narciarski, który po polsku połowy zdania nie powie jest milionerem i celebrytą. jakiś pudzian z rozumem ameby, jakieś tatuaże z ksw robią za sportowców.
chomol starszy jest ich przeciwieństwem. dobrze że ma chociaż te zawody szachowe i nie musi oglądac tepej obitej facjaty górala adamka co to szachy z szachem iranu pomylić potrafi.
2019-04-17 21:55 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz