Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Podnoszeniu Ciężarów. Świetnie spisali się ciężarowcy z Hałas Team, którzy reprezentowali Strzelin. W kategorii wagowej do 49kg bezkonkurencyjny był Rafał Roch.
Sebastian Świtoński, w kategorii do 72kg, zdobył złoto wśród juniorów oraz brąz w rywalizacji z seniorami. Kolejne złoto dla Hałas Team, w kategorii do 80 kg, zdobył Tomasz Kociubiński, a Wawrzyniec Latus stanął na najwyższym stopniu podium dzięki wynikowi 190 kg. W wadze ciężkiej Mateusz Malinowski był trzeci. Niestety, na dwa dni przed mistrzostwami Polski drobnej kontuzji doznała najlepsza, strzelińska zawodniczka Małgorzata Hałas-Koralewska, która za radą lekarza i trenera zrezygnowała ze startu w Bydgoszczy. Już za kilkanaście dni Małgorzata Hałas-Koralewska, Wawrzyniec Latus i Tomasz Kociubiński z Hałas Team wezmą udział w Pucharze Świata IPC w Eger, gdzie będą walczyć o bilety na Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio 2020.