W Ząbkowicach Śląskich odbył się XVI Ogólnopolski Turniej w Wyciskaniu Sztangi Leżąc RAW. Do rywalizacji ponownie przystąpili reprezentanci strzelińskiego stowarzyszenia Hałas Team. W tym roku mierzyło się rekordowo 67 sztangistów.
Bezkonkurencyjna okazała się mieszkanka Strzelina Małgorzata Hałas-Koralewska, która wygrała kategorii open z rezultatem 117,5 kg. Swoje rekordy życiowe poprawiły Marta Konsencjusz oraz Marzena Kowal. Znakomity start zaliczył zaledwie 13-letni Mikołaj Kociubiński, który wycisnął 77,5 kg! Udany debiut zanotował także Paweł Krzemiński. Trzecie miejsce w swojej kategorii wywalczył Tomasz Kociubiński, który był trzeci, z wynikiem 182,5 kg. Na podium stanęli także Tomasz Obcowski (drugie miejsce w kategorii do 110 kg, z rezultatem 212,5 kg), Artur Tur (najlepszy w kategorii +125 kg, z wynikiem 225 kg). Swój udany start na pomoście zaliczył również Daniel Gawlik ustanawiając swój nowy rekord życiowy 175 kg. W klasyfikacji drużynowej najlepszy był Hałas Team, przed ekipami z Ząbkowic Śląskich i Międzylesia.


Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.