Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Rozlosowano pary pierwszej rundy Pucharu Polski okręgu wrocławskiego, w której rywalizować będzie pięć ekip z powiatu strzelińskiego. Rundy wstępnej nie przebrnęły następujące ekipy z naszego regionu: Olimpia Podgaj, GAP Ślęza i Zryw Chociwel.
W pierwszej rundzie Pucharu Polski do gry wchodzą drużyny z IV i III ligi. Z pewnością spotkania z udziałem tych zespołów będą dużym wydarzeniem na boiskach klubów z najniższych lig. Mecze tej fazy rozgrywek zaplanowano na środę, 4 września. Pojedynki mają się rozpocząć o godz. 17:30. Do prawdziwego hitu piłkarskiego dojdzie w Wiązowie, gdzie Świteź podejmować będzie rewelacyjnie spisujące się rezerwy Śląska Wrocław. Rywale znajdują się w czołówce trzeciej ligi. W przeszłości Śląsk II eliminował z „Pucharu Tysiąca Drużyn” m.in. Gromnik Kuropatnik oraz GAP Ślęza Borów. Zawodnikiem rezerw Śląska jest młody piłkarz z Pęcza Patryk Ostrowski, który powinien znaleźć się w meczowej kadrze. W drugiej ekipie WKS-u Piłkarze Świtezi zmierzą się z rezerwami Śląska Wrocławregularnie grają także piłkarze pierwszej drużyny, m.in.: Piotr Celeban, Mariusz Pawelec, Kamil Dankowski. Niewykluczone, że w Wiązowie wystąpią więc zawodnicy z doświadczeniem z Ekstraklasy. Do ciekawego spotkania dojdzie także w Pęczu, gdzie Korona podejmować będzie beniaminka czwartej ligi, Moto Jelcz Oława. Zawodnikiem rywali jest były reprezentant Polski Janusz Gancarczyk, który świętował sukcesy ze Śląskiem Wrocław. Z drużyną z czwartej ligi rywalizować będzie też Ludów Śląski. Beniaminek z klasy A na własnym stadionie walczyć będzie o awans do kolejnej rundy z Sokołem Marcinkowice. Podopieczni trenera Arkadiusza Półchłopka już sprawili niespodziankę w tym sezonie i wyeliminowali z pucharowej rywalizacji Olimpię Podgaj. Teraz Ludów Śląski spróbuje sprawić sensację w starciu z Sokołem. Dodatkowo 4 września LKS Brożec w Pucharze Polski mierzyć będzie się z Czarnymi Jelcz-Laskowice z klasy okręgowej. Najłatwiejszego rywala wylosowała Strzelinianka Strzelin, która na wyjeździe sprawdzi formę Polonii Jaszowice (klasa A).

Dodaj komentarz