Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Niedawno na łamach Słowa Regionu pisaliśmy, że powiat strzeliński otrzymał dofinansowanie na remonty dróg Borek Strzeliński - Boreczek (ok. 1 km od zjazdu z drogi wojewódzkiej w stronę Boreczka) i Strzelin - Jegłowa. - Dotacja pomoże nam do 2022 roku przebudować cały odcinek ze Strzelina do Jegłowej. Jesteśmy po otwarciu ofert na modernizację kolejnego kilometra drogi (od końca przebudowanego fragmentu za cmentarzem w Kuropatniku, w stronę Jegłowej - red.) - powiedział dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Strzelinie Zdzisław Ziąber. Dodał, że na 2020 rok planuje się przebudowę dwóch odcinków (od skrzyżowania z drogą krajową nr 39 do styku z oddanym w zeszłym roku fragmentem - red.), a na lata 2021-2022 pozostałą część drogi. Wartość kosztorysowa zadania to ok.1,5 mln zł. Wpłynęło łącznie 6 ofert, a najtańszą złożyła firma Berger Bau (ok. 1,1 mln zł).
Jeżeli chodzi o drogę Borek Strzel. - Boreczek, to tutaj wartość kosztorysowa opiewa na prawie 800 tys. zł. Do PZD wpłynęło 5 ofert, a najtańszą złożyło przedsiębiorstwo Strabag (prawie 650 tys. zł). - Prace na obu inwestycjach mają zakończyć się do końca tego roku, jednak zostawiliśmy sobie możliwość przesunięcia tego terminu na kolejny rok. Roboty drogowe są w szczególności uwarunkowane aurą pogodową - poinformował specjalista ds. inwestycji w PZD Bogdan Sokołowski.
W chwili zamknięcia tego wydania gazety rozstrzygnięcia przetargów jeszcze nie zapadły. Oferty będą weryfikowane pod kątem formalnym, a ostatecznych wykonawców powinniśmy poznać już niebawem. Na wspomniane inwestycje powiat otrzymał 60% dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych.

Komentarze   

mir Permalink1 +5 mir
RE: Nie trzeba dopłacać do dróg
A ja jaj cały kilometr drogi z Borka do Boreczka z faktycznych 3,5 . Słuszną linię ma nasza władza.
2019-10-15 18:57 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz