Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Niedawno na łamach Słowa Regionu pisaliśmy, że powiat strzeliński otrzymał dofinansowanie na remonty dróg Borek Strzeliński - Boreczek (ok. 1 km od zjazdu z drogi wojewódzkiej w stronę Boreczka) i Strzelin - Jegłowa. - Dotacja pomoże nam do 2022 roku przebudować cały odcinek ze Strzelina do Jegłowej. Jesteśmy po otwarciu ofert na modernizację kolejnego kilometra drogi (od końca przebudowanego fragmentu za cmentarzem w Kuropatniku, w stronę Jegłowej - red.) - powiedział dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Strzelinie Zdzisław Ziąber. Dodał, że na 2020 rok planuje się przebudowę dwóch odcinków (od skrzyżowania z drogą krajową nr 39 do styku z oddanym w zeszłym roku fragmentem - red.), a na lata 2021-2022 pozostałą część drogi. Wartość kosztorysowa zadania to ok.1,5 mln zł. Wpłynęło łącznie 6 ofert, a najtańszą złożyła firma Berger Bau (ok. 1,1 mln zł).
Jeżeli chodzi o drogę Borek Strzel. - Boreczek, to tutaj wartość kosztorysowa opiewa na prawie 800 tys. zł. Do PZD wpłynęło 5 ofert, a najtańszą złożyło przedsiębiorstwo Strabag (prawie 650 tys. zł). - Prace na obu inwestycjach mają zakończyć się do końca tego roku, jednak zostawiliśmy sobie możliwość przesunięcia tego terminu na kolejny rok. Roboty drogowe są w szczególności uwarunkowane aurą pogodową - poinformował specjalista ds. inwestycji w PZD Bogdan Sokołowski.
W chwili zamknięcia tego wydania gazety rozstrzygnięcia przetargów jeszcze nie zapadły. Oferty będą weryfikowane pod kątem formalnym, a ostatecznych wykonawców powinniśmy poznać już niebawem. Na wspomniane inwestycje powiat otrzymał 60% dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych.

Komentarze   

Frank Permalink2 -2 Frank
Oferta
Spajker znowu zglosil najdrozsza oferte? Zapewne za dwa zlote. Znowu bedzie plakac ze zostal skrzywdzony. Inspektor od skradzionych wekow to jednak zaszczytne stanowisko. Tu czuje sie najlepiej. Podobmie jak w tematch szamb i kanalizacji.
2020-03-07 15:30 Cytować Zgłoś administratorowi
mir Permalink1 +6 mir
RE: Nie trzeba dopłacać do dróg
A ja jaj cały kilometr drogi z Borka do Boreczka z faktycznych 3,5 . Słuszną linię ma nasza władza.
2019-10-15 18:57 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz