Mieszkanka Pławnej odnosi ogromne sukcesy sportowe
Pochodząca z powiatu strzelińskiego tancerka Natalia Karpińska ma na swoim koncie wiele sukcesów. Tylko w grudniu sięgnęła w Neapolu po II wicemistrzostwo świata, a miesiąc wcześniej wywalczyła wicemistrzostwo Polski. Rywalizuje na całym świecie.
Umówić się na rozmowę z Natalią nie jest łatwo. Dużo trenuje i podróżuje. Ostatnio wróciła z zawodów w Anglii, by chwilę później wziąć udział w mistrzostwach we Francji. 19-letnia mieszkanka Pławnej reprezentuje Wrocławską Akademię Tańca. Trenuje od dziesięciu lat. - Moja przygoda z tańcem zaczęła się od tego, że w szkole podstawowej pan Ireneusz Mleczko (mój pierwszy trener), w ramach jednej godziny wychowania fizycznego w tygodniu, prowadził zajęcia taneczne z tańca towarzyskiego. Natalia trenuje od dziesięciu lat„Wyłapał” mnie z grupy rówieśników i przez prawie dwa lata pisał w dzienniczku do moich rodziców, że powinnam zacząć tańczyć „na poważnie”, gdyż mam do tego predyspozycje – opowiada o swoich początkach Natalia, która trenuje pięć razy w tygodniu po 2,5 godziny. Natalia Karpińska ma ambitne plany na rok 2020Dodatkowo prowadzi zajęcia dla początkujących tancerzy, a w weekendy jeździ na turnieje, obozy szkoleniowe w Polsce i za granicą. Natalia i Bartek Lorek tworzą parę taneczną, która profesjonalnie zajmuje się tańcem towarzyskim, dokładnie stylem latynoamerykańskim. Razem trenują od dwóch lat. Natalia i Bartek wywalczyli w Neapolu wicemistrzostwo świata- Zajmujemy się stylem latynoamerykańskim i tak naprawdę cała piątka tańców jest wyjątkowa, aczkolwiek jeśli miałbym wybrać, to wybierałbym pomiędzy cha-chą, a sambą, bo nie lubię smętów – mówi tancerka z Pławnej.
Cały artykuł w wydaniu papierowym "Słowa Regionu".

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również