Dolnośląski Związek Piłki Nożnej opublikował Regulamin Rozgrywek na sezon 2020/2021. Jakie będą zasady awansów i spadków w niższych klasach rozgrywkowych?
W przypadku uzyskania równej liczby punktów przez dwie lub więcej drużyn o kolejności miejsc nadal będą decydować mecze bezpośrednie (lub mała tabela), ale tylko w sytuacji, gdy rozegrany zostanie cały sezon. Gdy sezonu nie uda się dokończyć z powodu siły wyższej (np. pandemii), to są dwie możliwości. Gdy rozegranych zostanie 50 proc. i więcej meczów, jako tabelę końcową przyjmuje się tabelę po ostatniej rozegranej kolejce, a o kolejności decydują punkty i bramki z całego sezonu, ale jeśli nie uda się rozegrać przynajmniej połowy pojedynków to sezon zostanie anulowany.
W klasie okręgowej, w której rywalizuje Olimpia Podgaj, awans na wyższy szczebel rozgrywkowy uzyska mistrz i wicemistrz. W strefie wrocławskiej do klasy A spadną drużyny, które zajmą odpowiednio 13. miejsce i dalsze w końcowej tabeli.
Tekst ukazał się w 28 (1017) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz tu lub tutaj.Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.