Trzech piłkarzy z powiatu strzelińskiego występuje w opolskiej czwartej lidze w barwach Polonii Nysa. Patryk Ostrowski, Dawid Ostrowski oraz Miłosz Taranek są bliscy wywalczenia awansu do trzeciej ligi. Nasi reprezentanci wzięli udział w Finale Pucharu Polski Okręgu opolskiego, a ich Polonia Nysa mierzyła się z Startem Jełowa z klasy okręgowej.
Na trybunach pojawiło się wielu kibiców, a Miłosz Taranek oraz Patryk Ostrowski znaleźli się w wyjściowym składzie Polonistów. Od samego początku dużo ochoty do gry wykazał Taranek, który dwukrotnie zagroził bramce rywali. Po regulaminowym czasie gry na tablicy wyników utrzymywał się bezbramkowy remis. Także dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, więc konieczne było rozegranie konkursu rzutów karnych. Niespodziewanie „jedenastki” lepiej wykonywał zespół z klasy okręgowej, który ostatecznie sięgnął po Puchar Polski. W barwach Polonii w bramkę z 11 metrów nie trafił Patryk Ostrowski, a strzał Alana Majerskiego obronił Kaczmarczyk. Dla Polonistów trafił w serii rzutów karnych jedynie Maciej Rakoczy. Klub z Nysy chce szybko zapomnieć o tej przegranej i wywalczyć promocję do trzeciej ligi. Duży udział w tym sukcesie będą mieli gracze z naszego powiatu.
Na ten temat pisaliśmy w 21 (1109) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.